Rozdadzą 700 sadzonek drzew mieszkańcom

Sadzonki drzew za darmo lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Nadleśnictwo Lublin

W czwartek 16 listopada na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie urząd marszałkowski rozda mieszkańcom 700 sadzonek drzew.

 

Drzewka będą rozdawali: marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, radna Sejmiku Bożena Lisowska i przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

700 sadzonek z okazji 700-lecia Lublina

Sadzonki przekazała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie. Urzędnicy będą rozdawali mieszkańcom Lublina sadzonki: sosny, modrzewia, dębu, buka i jarzębiny.

 

– Celem inicjatywy jest podkreślenie roli i znaczenia drzew w mieście, a tym samym podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska oraz upowszechnianie lokalnych działań proekologicznych – mówi Ewa Szary, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

 

Kiedy? Czwartek, 16 listopada

Gdzie? Plac Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur

O której? 10.00

8
fot. RDLP w Lublinie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.