Lublin: Przed szpitalem zakaźnym powstała polowa izba przyjęć. Ćwiczyli na wypadek koronawirusa

Polowa izba przyjęć w czasie ćwiczeń przed Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim Jana Bożego w Lublinie | fot. Katarzyna Link/LUW

Przed szpitalem zakaźnymi w Lublinie odbyły się ćwiczenia służb, mające na celu koordynację ich działań na wypadek pojawienia się koronawirusa w województwie lubelskim.

W ubiegły piątek wojewoda lubelski Lech Sprawka wydał decyzje administracyjne nakładające na szpitale z oddziałami zakaźnymi w województwie lubelskim obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości na wypadek pojawienia się koronawirusa SARS-Cov-2. Czytaj więcej: Koronawirus coraz bliżej. Stan podwyższonej gotowości w szpitalu SPSK1 w Lublinie

To jednak nie wszystko. W środę przed szpitalami pozostającymi w stanie podwyższonej gotowości na wypadek pojawienia się koronawirusa SARS-Cov-2: Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki Jana Bożego w Lublinie i Samodzielny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie, zostały przeprowadzone ćwiczenia z udziałem służb medycznych, epidemiologicznych i Państwowej Straży Pożarnej.

„Służby epidemiologiczne i medyczne w województwie lubelskim są przygotowane na wypadek potwierdzonego zarażenia koronawirusem. Może się okazać, że w sytuacji rzeczywistego zagrożenia izby przyjęć, które funkcjonują w szpitalach nie wystarczą i jest konieczność zorganizowania tymczasowych izb przyjęć” – podkreślał na poprzedzającej ćwiczenia konferencji prasowej wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Działania miały wyłącznie charakter prewencyjny. Ich celem było potwierdzenie gotowości służb na każdy możliwy scenariusz. Przed szpitalami zostały rozstawione specjalistyczne namioty (polowe izby przyjęć pacjentów) Państwowej Straży Pożarnej. Ćwiczenia zostały przeprowadzone w celu sprawdzenia procedur na wypadek konieczności uruchomienia dodatkowych miejsc do badania osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem SARS-Cov-2.

Przypomnijmy, że w środę rano minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w Polsce potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zakażony mężczyzna, który wrócił autobusem z Niemiec, przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Polowa izba przyjęć przed Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim Jana Bożego w Lublinie | fot. Katarzyna Link/LUW
Polowa izba przyjęć przed Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim Jana Bożego w Lublinie | fot. Katarzyna Link/LUW
Polowa izba przyjęć przed Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim Jana Bożego w Lublinie | fot. Katarzyna Link/LUW


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.