Lublin. Prawie milion złotych za pokazanie w TVP „ostatnich godzin życia Jezusa”

widowisko pasja krzyz plac teatralny lublin
TVP organizuje koncert wielkanocny PASJA na placu Teatralnym w Lublinie | fot. Pituch, wykop.pl

Prawie milion złotych dołoży Urząd Marszałkowski w Lublinie do zaplanowanego na piątek koncertu telewizyjnego TVP, który odbędzie się przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Pieniądze mają pochodzić z puli na promocję regionu.

Marszałek przekazał pieniądze na piątkowy koncert TVP w Lublinie

Przypomnijmy, że wczoraj pisaliśmy [Przed budynkiem CSK stanęła scena i krzyż] o przygotowaniach do piątkowego koncertu telewizyjnego TVP #Pasja2021, który będzie realizowany na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur. Na placu ustawiono już scenę i wielki krzyż. Widowisko ma być transmitowane w piątek od godz. 20:00 w TVP2. Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności.

Koncert będzie emitowany w czasie „największej oglądalności” i będzie trwał około 70 minut. Dodatkowo emitowany będzie na ogólnodostępnych i nieodpłatnych kanałach telewizyjnych: TVP 1, TVP Polonia, TVP 3, oraz na platformie TVP VOD. Jego zwiastuny i zapowiedzi mają pojawiać się także na antenie TVP Info i w mediach społecznościowych.

„Pasja2021 to nowoczesna, spektakularna i zaskakująca wersja opowieści o ostatnich godzinach życia Jezusa. Całość widowiska zostanie zrealizowana na terenie województwa lubelskiego i promować będzie najbardziej charakterystyczne jego zakątkim.in. Lublin, Zamość, Chełm. Całość widowiska będzie składała się z części filmowej prezentującej Drogę Krzyżową oraz koncertu” – czytamy w opisie wydarzenia.

Na scenie wystąpią: Justyna Steczkowska, Ania Rusowicz, Viki Gabor, Natalia Zastępa, Alicja Szemplińska, Marta Gałuszewska, Piotr Cugowski, Staszek Karpiel-Bułecka, Damian Ukeje, Krzysztof Iwaneczko, Marcin Sójka, Tadeusz Seibert, Mateusz Grędziński, Jędrzej Skiba i Adam Kalinowski. Wydarzenie poprowadzą Marta Manowska i Łukasz Nowicki.

Jak się okazało do organizacji koncertu TVP #Pasja2021, oprócz sponsorów (państwowych spółek), dołoży się także Urząd Marszałkowski w Lublinie, który za „promocję województwa lubelskiego w kraju oraz poza jego granicami” podczas widowiska zapłaci ponad 947 tysięcy złotych.

„Ukazanie nowoczesnej infrastruktury województwa lubelskiego, walorów turystycznych oraz fakt, że w projekcie biorą udział najpopularniejsi polscy artyści, dopełni efekt promocji całego regionu lubelskiego” – czytamy w dokumencie zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Urząd marszałkowski zakłada, że widownia wyniesie 945 tysięcy osób, a szacowany zasięg to około 2,4 mln. Podczas widowiska mamy zobaczyć nagrania z Roztocza, Zamościa, Krasnegostawu, Chełma i Lublina.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Na szkoly nie ma w szpitalach brakuje sprzetu a na koncert banka jest….zenada

  2. Propaganda w czasach gdzie ludzie nie maja na zycie i traca swoje zawody. to nie kultura tylko korupcja.