Przed budynkiem CSK stanęła scena i krzyż. TVP organizuje koncert wielkanocny

TVP organizuje koncert wielkanocny PASJA na placu Teatralnym w Lublinie | fot. Pituch, wykop.pl

Ruszyły przygotowania do piątkowego koncertu wielkanocnego, który będzie transmitowany z placu Teatralnego w Lublinie. Przed budynkiem CSK stanął już krzyż, trwa montaż sceny.

Krzyż i scena przed Centrum Spotkania Kultur

We wtorek zostaliśmy zapytani przez mieszkańców Lublina o prowadzone prace na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur. Chodzi o wielki krzyż i montowaną scenę. Jak się okazuje są to przygotowania do piątkowego koncertu wielkanocnego „Pasja 2021” organizowanego przez TVP.

Na scenie zaprezentują się gwiazdy polskiej muzyki i laureaci „The Voice of Poland”, a wśród nich m.in. Justyna Steczkowska, Ania Rusowicz, Viki Gabor, Natalia Zastępa, Alicja Szemplińska, Marta Gałuszewska, Piotr Cugowski, Staszek Karpiel-Bułecka, Damian Ukeje, Krzysztof Iwaneczko, Marcin Sójka, Tadeusz Seibert, Mateusz Grędziński, Jędrzej Skiba i Adam Kalinowski. Gospodarzami wydarzenia będą Marta Manowska i Łukasz Nowicki.

„W wielkopostnym widowisku, odbywającym się na terenie Lubelszczyzny zostaną przedstawione rozważania męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa. Uzupełnieniem widowiska będą materiały filmowe przedstawiające zabytki i przyrodę Lubelszczyzny oraz materiały archiwalne osadzające widowisko pasyjne w szerokim kontekście współczesności” – czytamy w opisie wydarzenia.

TVP w ostatnich dniach prowadziła plany zdjęciowe do piątkowego widowiska m.in. na Roztoczu (kościół św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu, znany jako kościół na wodzie), w Zamościu (rynek), Krasnymstawie (kościół św. Franciszka Ksawerego, rynek) i Chełmie (bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny).

Transmisja koncertu odbędzie się w Wielki Piątek od godz. 20:00 w TVP 2. Koncert potrwa 70 minut.

AKTUALIZACJA:
Lublin. Prawie milion złotych za pokazanie w TVP „ostatnich godzin życia Jezusa

Uwaga, utrudnienia

Urząd Miasta Lublin informuje, że w dniach 1-2 kwietnia nastąpi zamknięcie dla ruchu ul. Grottgera.

„W tym czasie na placu Teatralnym, Telewizja Polska S.A. będzie realizowała widowisko telewizyjne „Pasja”” – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego UM Lublin.

Wjazd będzie udostępniony jedynie pojazdom dojeżdżającym bezpośrednio do Urzędu Marszałkowskiego, Lubelskiego Centrum Konferencyjnego oraz pojazdom transmisyjnym TVP.

19 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. robaczki cieście się że Lublin zrobił koncert ale nie dla Lublina tylko dla tvp1 i wara wam lubelskie dziady mordy w tv i nie bulgotać

 2. w tv ten koncert bardzo dziwnie wyglądał dziwne połączenia grafiki nic wspólnego z cierpienie Jezusa Chrystusa .ludzie jak psy stały za płotem wstyd tv1 się popisała ,pokazała że jesteśmy tylko robolami do roboty, zaszczepienia i płacenia za wszystko żeby banda takich złodziei mogła sobie zrobić koncert i mieć samochody za pół miliona .Ale my durni jesteśmy mordują nas w szpitalach ,szczepią ,zarażają doją jak dojne krowy ,nie dają oddychać zabierają majątki pod pretekstem pandemii a my nic jak trusie siedzimy i dajemy się bić po dupie .my ich nie obchodzimy .

 3. pokazaliście za kogo macie ludzi ,scena za milion koncert i zagrodzony płotem przykrytym czarną plandeką ,hańba .pandemia pandemią ale zakrywać płot to szczyt chamstwa ,ale może i lepiej bo i tak nie było ani kogo oglądać ani czego słuchać szmira bez pojęcia piosenki niżej krytyki jak i wykonawcy spadające gwiazdy .Masoni styczne symbole na scenie . Po co ten krzyż? Jakie to rozważania cierpienia .to masoński spektakl

 4. Słowo Lublin, lubelski ostatnio pojawia się tylko w kontekście wypowiedzi wspaniałych wypowiedzi kolegów p. Czarnka, jak coś się ma dziać to tylko wydarzenia kościelne. Chcę aby Lublin za państwowe pieniądze był promowany jako miasto nowoczesne, a nie zaścianek parafialny.

 5. Szkoda tylko że redakcja nie napisała iż to będzie widowisko TELEWIZYJNE. bez dostępu dla publiczności

 6. Droga redakcjo
  Popełniliście błąd w nazewnictwie
  Koncertu w Wielki Piątek nie można nazwać wielkanocnym, zwłaszcza, że tematyka z tego co napisaliście, będzie inna
  Będzie to koncert pasyjny.
  Proponuje zmienić.

 7. Cieszmy się, że o Lublinie i Lubelszczyźnie w ten jeden dzień będzie głośno. Jako Lubelak się cieszę , nawet jakby TVN transmitował to też bym się cieszył. Po co dokładać swoje trzy grosze. Jeśli będzie w reżimie sanitarnym to niech tak będzie. Mam nadzieję, że zobaczę mój kochany KUL o 20:00 w Wielki Piątek. Nie mogę się doczekać. Pozdrawiam.

 8. Odniosę się jeszcze do komentarza Pana Adama z Lublina… pisanie, że PiS czy ktoś inny promują się na obiekcie wybudowanym za rządów PO-PSL… i co z tego? Czy dana partia budowała go za własne pieniądze? Wątpię. Może też przestańmy promować Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, bo nie wybudowała go obecnie rządząca partia… Przecież jeżeli ktoś jest „u władzy” i stawia coś, w dodatku nie za swoje prywatne pieniądze, to idąc Pańskim tokiem myślenia, nie powinniśmy my, obywatele z tego korzystać tak? Zabawne, ale każdy ma prawo do własnego zdania 🙂

 9. A ja się w sumie cieszę, że takie widowisko powstanie. W święta zazwyczaj co roku niczym kotlety, odgrzewane te same programy. Będzie chociaż miła odmiana. Nie wiem czy można nazywać to koncertem, bo pewnie przez reżim sanitarny będzie to po prostu widowisko bez jakichś interakcji, ale mimo to chętnie zobaczę. I cieszę się, że wreszcie ktoś reklamuje to nasze województwo na skalę kraju. Szkoda tylko, że odwiecznie każde wydarzenie służy do przepychanek politycznych w stylu „a bo PiS to, a PO to tamto”.

 10. Dlatego jest covid 19 za nienawiść ludzi do ludzi ,ludzi do Boga ,ludzi do Jezusa Chrystusa ,za miłość do pieniądza i zawiść.

 11. czy to źle że napisałam że dziękujemy za koncert że nie zostało opublikowane ,publikujecie tylko wtedy jak jest słowo Pis

 12. bojkotuje tych zaspiewajłów, wyrzucam ich płyty, za popieranie reżimu i nienawiści pisowskiej i zabieranie nam wolności

 13. Obiekt wybudowany za rządów PO-PSL, które zostawiły Polskę niby to w ruinie, ze wsparciem 140 mln z UE, która tylko czyha aby wydoić Polaków, a teraz PiS-owska TVP będzie się lansować na jego tle! Dlaczego TVP nie ustawi swojej inscenizacji na tle obiektu wybudowanego przez jej ukochany rząd PiS-u? Może dlatego, że dlatego że rząd PiS-u nie wybudował żadnego takiego obiektu ?!

 14. Czyli w Polsce stabilnie. Pandemia i ograniczenia dotyczą wszystkich z wyłączeniem Koscioła, TVP i polityków. A nas, oczywiscie dla naszego bezpieczeństwa, zamkną na Święta w domach i wprowadzą nam godzinę policyjną. A przepraszam, nie ma przecież podstaw do wprowadzania takowej, wystosują tylko „apel o nie przemieszczanie się” w czasie Świąt poparty mandatami, pałowaniem i gazem.

 15. Hipokryzja. PiSiory, kato-taliby oraz Goebbelsowcy z TVP robią co chcą…