Lublin powiększy strefę płatnego parkowania. Wiemy, o które ulice

DSC03271
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od czerwca 2021 r. strefa płatnego parkowania w Lublinie powiększy się o podstrefę D. Parkomaty staną przy ul. Piłsudskiego, al. Zygmuntowskich oraz okolicach dworca PKS. Koszt pierwszej godziny wyniesie 2 zł.

Strefa płatnego parkowania w Lublinie powiększy się o 430 miejsc

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ogłosił, że zleci przygotowanie podstrefy D miejskiej spółce MPK Lublin. – „Powierzenie zadania własnego gminy swojej jednostce jest rozwiązaniem powszechnie stosowanym w zakresie usług publicznych wykonywanych przez gminy” – wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

I dodaje, że „spółka MPK Lublin świadczyła już usługi w zakresie obsługi dotychczasowej strefy płatnego parkowania, jako podwykonawca głównego operatora strefy w latach 2012-2020”. Miasto oszacowało wartość zamówienia na ponad 1,2 mln zł.

Podstrefa D obejmie obszar: Al. Zygmuntowskie i al. Piłsudskiego od mostu na Bystrzycy do Al. Zygmuntowskich, ulice: Ruska, Nadstawna, Targowa, Nowy Plac Targowy, Biernackiego, Probostwo, Sieroca, Jaczewskiego, Lubartowska, Szkolna, Czwartek. Powstanie około 430 nowych miejsc parkingowych.

Stawki za parkowanie w nowej strefie będą takie same jak dla podstrefy C:
– za pierwszą godzinę parkowania 2,00 zł
– za drugą godzinę parkowania 2,40 zł
– za trzecią godzinę 2,80 zł
– za każdą kolejną godzinę 2,00 zł.

Bilet dobowy to koszt 15 zł, miesięczny abonament 150 zł, półroczny 750, a roczny 1300 zł.

Strefa Płatnego Parkowania w Lublinie rozszerzy się od 1 czerwca o podstrefę „D”

Zakres zamówienia został podzielone na dwa etapy. Pierwszy obejmuje prace przygotowawcze, w tym: wykonanie oznakowania, opracowanie lokalizacji parkomatów (25 sztuk) i ich montaż oraz zorganizowanie biura strefy płatnego parkowania.

Drugi etap dotyczy prowadzenia biura SPP, prowadzenie kontroli w strefie D przez pięciu kontroletów, bieżąca naprawa i konserwacja parkomatów oraz utrzymanie utrzymanie terenu płatnego parkowania.

Etap pierwszy powinien zostać sfinalizowany do końca maja, zaś rozpoczęcie etapu drugiego planowane jest od 1 czerwca.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jeszcze jakby można było używać aplikacji mobilnej, wypisanie biletu nie trwało dwie godziny i parkomaty się nie wieszały jak przeciwnicy PiSu, to byłoby super. Naprawdę super.