W ostatniej chwili odepchnął wózek na przejściu dla pieszych. Sam został potrącony

IMG 20171010 200504
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Przechodząc przez przejście na al. Unii Lubelskiej odepchnął wózek inwalidzki, który prowadził. W ten sposób uratował kobietę, a sam został potrącony przez kierowcę forda.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek po godz. 18 na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pieszego.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący fordem 67-latek jechał od strony al. Tysiąclecia w kierunku ul. Lubelskiego Lipca ’80. Przed przejściem dla pieszych mężczyzna postanowił zmienić pas z lewego na środkowy.

– W tym czasie na nieoświetlonym przejściu na pieszych znajdował się 66-letni mężczyzna, który prowadził na wózku inwalidzkim swoją znajomą. Widząc nadjeżdżający samochód bez zastanowienia odepchnął wózek i w ten sposób uratował kobietę przed wypadkiem – informuje Anna Kamola z lubelskiej policji.

Niestety, sam mężczyzna został potrącony przez kierującego fordem. – Nieprzytomnego zabrało pogotowie do szpitala. Ma liczne obrażenia ciała – dodaje Kamola. Kobiecie na wózku nic się nie stało.

67-letni kierowca był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny i prawo jazdy. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.