Lublin: Policyjny pościg ulicami miasta. Nietrzeźwi bracia ukradli busa

68 155781
Nietrzeźwi brania ukradli busa | fot. KMP Lublin

Policjanci patrolujący teren Lublina, zauważyli na jednej z ulic samochód dostawczy, który został skradziony na terenie Włodawy. Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani po pościgu.

Wczoraj wieczorem dyżurny lubelskiej policji rozesłał komunikat o kradzionym pojeździe marki Volkswagen. Niedługo po tym patrolujący ulice miasta policjanci z wydziału wywiadowczego KMP w Lublinie zauważyli samochód odpowiadający opisowi na ul. Łęczyńskiej.

Policjanci od razu używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Kierujący zlekceważył polecenie mundurowych i zaczął uciekać. Gdy okazało się, że wjechał w ślepą uliczkę z pojazdu wyskoczyło dwóch młodych mężczyzn, którzy kontynuowali ucieczkę pieszo.

Obaj mężczyźni zostali bardzo szybko zatrzymani przez policjantów na ulicy Fabrycznej. Okazało się, że byli to dwaj bracia w wieku 30 i 32 lat – mieszkańcy gminy Annopol” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Pojazd, który odzyskali policjanci został skradziony na terenie Włodawy. Jak się okazało obaj mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu. Kierujący pojazdem 30-latek w organizmie miał blisko 1,5 promil. Dodatkowo obaj mężczyźni posiadają prawomocne zakazy kierowania pojazdami, za wcześniejsze przestępstwa drogowe.

Teraz policjanci wyjaśniają udział obu braci w kradzieży pojazdu. Dodatkowo kierujący liczyć musi się z odpowiedzialnością karną za niezatrzymanie się do kontroli, jazdę pod wpływem alkoholu oraz na prawomocnym sądowym zakazie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.