Lublin. Policja kupuje nowe nieoznakowane radiowozy. Dwa z nich będą hybrydowe

Zdjęcie ilustracyjne | fot. KWP Lublin

Dwustrefowa klimatyzacja, lakier metaliczny bądź perłowy, nie więcej niż 9 s do setki – takie warunki muszą spełniać nowe nieoznakowane radiowozy, którymi policja będzie wyłapywać piratów drogowych.

Po rozszerzeniu floty o szybkie BMW serii 3, Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie kontynuuje zakupy. Na stronie lubelskiej policji pojawił się przetarg nieograniczony o wartości powyżej 194 tys. euro na dostawę 4 sztuk fabrycznie nowych samochodów osobowych nieoznakowanych o „podwyższonych parametrach technicznych”, które mają być wyposażone w wideorejestratory. Dwa z nich mają być z napędem hybrydowym typu plug-in. Poznaliśmy szczegółowe warunki, jakie muszą spełniać pojazdy

Przede wszystkim, muszą mieć nadwozie typu sedan lub kombi. Rozstaw osi aut nie może być mniejszy niż 2700 mm, radiowozy nie mogą być też krótsze niż 4630 mm, a wysokość jest ograniczona do 1540 mm. Pod maską dwóch z nich ma znaleźć się benzynowy silnik, mający minimum 4 cylindry, 2 l pojemności i moc nie mniejszą niż 180 kW, co przekłada się na ok. 241 KM.

Jeśli chodzi o pojazdy hybrydowe to pod ich maską musi się znaleźć silnik benzynowy, mający minimum 4 cylindry, 1.4 l pojemności i moc nie mniejszą niż 114 kW (ok. 152 KM). Natomiast silnik elektryczny ma mieć minimum 81 kW (ok. 111 KM), a jego zasięg na pełnej baterii musi być większy niż 45 km.

Wszystkie cztery nowe radiowozy muszą mieć napęd na przednią i tylną oś pojazdu (4×4). Prędkość maksymalna nie może być mniejsza niż 210 km/h (dla hybryd 195 km/h), a sprint do stu kilometrów na godzinę nie może zająć więcej niż 9 sekund.

Co dodatkowo? Klimatyzacja (co najmniej dwustrefowa), tempomat, komplet dywaników, fabryczne radio wyposażone w zestaw głośnomówiący Bluetooth, czujniki parkowania lub kamera cofania, podłokietnik ze schowkiem. Pojazdy mają być polakierowane lakierami metalizowanymi lub perłowymi (kolor zostanie wybrany przez policję na etapie podpisywania umowy.)

Termin otwarcia ofert w przetargu: 07.10.2020, godzina 11.00.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.