Lublin. Personel poszukiwany do szpitala tymczasowego: lekarze, pielęgniarki, ratownicy

targi lublin hala
Targi Lublin | fot. Dominik Wąsik

Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni poszukiwani są do pracy w powstającym właśnie szpitalu tymczasowym w Lublinie. Na kiedy zaplanowano otwarcie szpitala w Targach Lublin?

W powstającym w Targach Lublina szpitalu znajdzie się 450 łóżek dla osób chorych na Covid-19, w tym 80 łóżek z respiratorami. Obecnie trwa zabezpieczenie kadry medycznej. Do pracy w placówce poszukiwani są lekarze anestezjologii i intensywnej terapii, chorób zakaźnych, chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem pneumonologii oraz kardiologii, medycyny ratunkowej, neurologii i radiologii. Ponadto poszukuje się personelu pielęgniarskiego i ratowników medycznych.

Osoby zainteresowane pracą w nowej placówce mogą zgłosić swoją chęć pisząc na adres [email protected]. Została uruchomiona także specjalna infolinia dla personelu medycznego, który chciałby podjąć pracę w szpitalu w Targach Lublin. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 81 307 96 90.

Według wcześniejszych zapewnień wojewody lubelskiego Lecha Sprawki, szpital tymczasowy w Lublinie powinien być gotów do przyjęcia pierwszych pacjentów chorych na Covid-19 w połowie listopada. Koszt adaptacji Targów Lublin do roli szpitala wyniesie ponad 27 mln zł. Zobacz źródło

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.