Lublin. Personel poszukiwany do szpitala tymczasowego: lekarze, pielęgniarki, ratownicy

Targi Lublin | fot. Dominik Wąsik

Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni poszukiwani są do pracy w powstającym właśnie szpitalu tymczasowym w Lublinie. Na kiedy zaplanowano otwarcie szpitala w Targach Lublin?

W powstającym w Targach Lublina szpitalu znajdzie się 450 łóżek dla osób chorych na Covid-19, w tym 80 łóżek z respiratorami. Obecnie trwa zabezpieczenie kadry medycznej. Do pracy w placówce poszukiwani są lekarze anestezjologii i intensywnej terapii, chorób zakaźnych, chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem pneumonologii oraz kardiologii, medycyny ratunkowej, neurologii i radiologii. Ponadto poszukuje się personelu pielęgniarskiego i ratowników medycznych.

Osoby zainteresowane pracą w nowej placówce mogą zgłosić swoją chęć pisząc na adres [email protected] Została uruchomiona także specjalna infolinia dla personelu medycznego, który chciałby podjąć pracę w szpitalu w Targach Lublin. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 81 307 96 90.

Według wcześniejszych zapewnień wojewody lubelskiego Lecha Sprawki, szpital tymczasowy w Lublinie powinien być gotów do przyjęcia pierwszych pacjentów chorych na Covid-19 w połowie listopada. Koszt adaptacji Targów Lublin do roli szpitala wyniesie ponad 27 mln zł. Zobacz źródłoWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.