Lublin: Oszukały kasjerkę kantoru na blisko 4000 złotych. Teraz poszukuje ich policja

pieniądze dolary waluta
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Choć to nie była to transakcja na ulicy, u tzw. konika, ale operacja, do której doszło w kantorze na terenie Lublina. Właściciel kantoru stracił blisko 4000 złotych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Do jednego z kantorów przyszły dwie kobiety o wschodnim akcencie, chcące wymienić 2500 dolarów. Po przekazaniu wymienionej kwoty przez ekspedientkę stwierdziły, że nie chodziło im o wymianę na polską walutę, a jedynie o rozmienienie na drobne nominały.

Kobiety zwróciły więc kasjerce otrzymane pieniądze, podstępnie chowając 3900 złotych. Pracownica kantoru zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa dopiero po przeliczeniu pieniędzy w kasie. Funkcjonariusze analizują zgromadzone materiały i apelują o ostrożność.

Policjanci z VI komisariatu poszukują sprawców oraz apelują o ostrożność w tego typu sytuacjach.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.