Lublin: Okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Została zatrzymana

mpk lublin autobus ztm trolejbus

Policjanci z Lublina zatrzymali 55-latkę, którą odpowie za okradanie pasażerów komunikacji miejskiej. Kobieta wykorzystując tłok w autobusach zabierał podróżującym portfele.

W ostatnim czasie na I komisariat policji w Lublinie napływały zgłoszenia dotyczące kradzieży, do których dochodziło w autobusach miejskiej komunikacji.

Z przyjętych zawiadomień wynikało, że łupem kieszonkowca, który niepostrzeżenie wkładał rękę do toreb i plecaków, padły głównie portfele z zawartością pieniędzy, dokumentów i kart bankomatowych, a także telefon komórkowy. Pokrzywdzeni wycenili straty na ponad 5,5 tys. zł.

Policjanci zabezpieczyli monitoring z autobusów, w których doszło do tych kradzieży. Policjanci rozpoznali na nich 55-letnią mieszkankę Lublina, która wcześniej odsiadywała kilkuletni wyrok w zakładzie karnym za podobne przestępstwa. Kobieta niedawno wyszła na wolność.

We wtorek kryminalni zatrzymali 55-latkę w jej miejscu zamieszkania. Kobieta trafiła na komisariat, gdzie została przesłuchana. Usłyszała łącznie 6 zarzutów: kradzieży i kradzieży z włamaniem, ponieważ w dwóch przypadkach za pomocą skradzionych kart dokonała wypłaty pieniędzy z bankomatów.

Wkrótce 55-latka za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy i znów może trafić na wiele lat za kratki.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.