Lublin: Oblał się benzyną i próbował podpalić nad Zalewem Zemborzyckim

Zdjęcie ilyustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci z Lublina uratowali mężczyznę, który oblał się benzyną i próbował podpalić nad Zalewem Zemborzyckim. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili.

Do zdarzenia doszło w środę, 31 października przy Zalewie Zemborzyckim. Na numer 112 zadzwoniła anonimowa osoba, która przekazała informacje o meżczyźnie, który prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo.

Na miejsce od razu został skierowany patrol policji, który był najbliżej miejsca zgłoszenia. Mundurowi zauważyli opisywaną osobę w rejonie parkingu.

Mężczyzna oblany był benzyną a w ręku trzymał zapalniczkę. Krzyczał do policjantów, aby nie podchodzili bliżej, bo się podpali. Poprzez spokojną rozmowę przekonali go aby tego nie robił – ralacjonuje Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.

Po namowach funkcjonariuszy desperat odrzucił zapalniczkę i zdjął z siebie namoczoną benzyną bluzę. Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego przewiozła mężczyznę do szpitala.

Okazał się nim 27-letni mieszkaniec gm. Mełgiew. Dzięki osobie, która przekazał informację na numer alarmowy oraz wzorowej interwencji policjantów nie doszło do tragedii.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.