Lublin: Oblał się benzyną i próbował podpalić nad Zalewem Zemborzyckim

zapalniczka
Zdjęcie ilyustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci z Lublina uratowali mężczyznę, który oblał się benzyną i próbował podpalić nad Zalewem Zemborzyckim. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili.

Do zdarzenia doszło w środę, 31 października przy Zalewie Zemborzyckim. Na numer 112 zadzwoniła anonimowa osoba, która przekazała informacje o meżczyźnie, który prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo.

Na miejsce od razu został skierowany patrol policji, który był najbliżej miejsca zgłoszenia. Mundurowi zauważyli opisywaną osobę w rejonie parkingu.

Mężczyzna oblany był benzyną a w ręku trzymał zapalniczkę. Krzyczał do policjantów, aby nie podchodzili bliżej, bo się podpali. Poprzez spokojną rozmowę przekonali go aby tego nie robił – ralacjonuje Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.

Po namowach funkcjonariuszy desperat odrzucił zapalniczkę i zdjął z siebie namoczoną benzyną bluzę. Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego przewiozła mężczyznę do szpitala.

Okazał się nim 27-letni mieszkaniec gm. Mełgiew. Dzięki osobie, która przekazał informację na numer alarmowy oraz wzorowej interwencji policjantów nie doszło do tragedii.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.