Lublin nie zmienił jeszcze oznakowania postojów taksówek. Straż Miejska rozkłada ręce, mówiąc, że nie może interweniować

Błędne oznakowanie postoju TAXI na ul. Królewskiej
Błędne oznakowanie postoju TAXI na ul. Królewskiej | fot. Dominik Wąsik

Straż Miejska do czasu wprowadzenia nowej organizacji ruchu nie może podejmować interwencji wobec nieuprawnionych kierowców parkujących na postojach dla taksówek na terenie Lublina. Wszystko przez zmianę przepisów dotyczących oznakowania postoju TAXI.

Od grudnia nowe zasady oznakowania postoju TAXI

Na początku grudnia 2022 r. zmieniły się zasady oznaczania miejsca postoju dla taksówek. Kolejność znaków po prostu została odwrócona. Teraz kierujący najpierw mają widzieć D-19 (TAXI), a potem D-20 (TAXI, ale przekreślone). To wynik nowelizacji rozporządzenia ministra infrastruktury.

Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością w Lublinie przespał moment wprowadzenia przepisów, wynikiem czego jest bezradność Straży Miejskiej. Strażnicy zgodnie z obecnymi przepisami, nie mogą interweniować wobec nieuprawnionych kierowców parkujących w tych miejscach.

Rzecznik prasowy Straży Miejskiej Miasta Lublin Robert Gogola informuje, że do czasu wprowadzenia nowej organizacji ruchu (zmiany oznakowania – przyp. red.), interwencje strażników mają charakter prewencyjny i informacyjny.

Zobacz także: Te znaki stoją odwrotnie, powinny być zmienione już trzy miesiące temu. Straż Miejska wstrzymała zakładanie blokad

Na jakim etapie są prace związane z aktualizacją oznakowania? Z tym pytaniem udaliśmy się do Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością.

„Projekt został już zaopiniowany. Przed zleceniem prac w terenie, konieczna jest jeszcze ich wycena. Tak jak informowaliśmy wcześniej, zakładamy, że prace w terenie będą mogłyby być realizowane w okresie wiosennym” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zaraz, zaraz. Znak początku postoju był zawsze przy pierwszej taksówce, natomiast przy ostatniej znak taxi przekreślony. Wszystko zgodnie z kierunkiem jazdy. Tak było zawsze…. tzn.do tej pory. Reasumując, teraz pierwsza w kolejce taksówka będzie stała na końcu postoju. Zabawne….pewnie będą ustawiać się pod prąd 🤣, skoro początkiem ma być koniec.