Lublin na nowym znaczku pocztowym z okazji 700-lecia miasta

znaczek pocztowy 700 lat lublin

Od środy w obiegu jest specjalny znaczek wydany z okazji 700-lecia Lublina. 

 

Od środy, 15 marca wszedł do obiegu nowy lubelski znaczek pocztowy emisji „700 lat Lublina” o wartości 2,60 zł. Na znaczku znajduje się widok Lublina z 1616 roku (miedzioryt Hogenberga) oraz współczesna panorama miasta.

 

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43 x 31,25 mm, w nakładzie 200.000 sztuk. Autorem projektu jest Andrzej Gosik.

 

– Dziękuję Poczcie Polskiej za ten akcent jubileuszu naszego miasta znakomicie nawiązujący do historii najstarszym widokiem Lublina z 1618 roku i współczesną panoramą Starego Miasta. To gratka nie tylko dla kolekcjonerów, ale też dla wszystkich miłośników Lublina – powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

 

Oprócz znaczka Poczta Polska emituje również kopertę i jubileuszową kartę pocztową Lublin 1317-2017.

 

Zdjęcia

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.