Lublin. Miasto zamawia paczki ze słodyczami dla dzieci na Mikołaja. Co w środku?

snickers słodycze baton
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Miasto Lublin zamawia 300 paczek ze słodyczami i owocami dla dzieci z placówek wsparcia dziennego z okazji Mikołajek. Co znajdzie się w środku świątecznych paczek?

Mikołajki to święto obchodzone w kościele katolickim i prawosławnym 6 grudnia. W tym roku Mikołajki przypadają w niedzielę. Zwyczaj wręczania prezentów w Mikołajki wywodzi się ze średniowiecznych legend o życiu świętego Mikołaja, które stały się bardzo popularne dzięki przedstawieniom wystawianym od X wieku 6 grudnia.

Co roku tradycyjnie obdarowujemy swoje pociechy i swoich bliskich drobnymi upominkami – słodyczami, zabawkami czy książkami. To właśnie w nocy z 5 na 6 grudnia dzieci wystawiają buty lub skarpety z zamiarem otrzymania drobnej niespodzianki.

Paczki ze słodyczami i owocami dla dzieci

Miasto Lublin z okazji Mikołajek zafunduje 300 paczek ze słodyczami i owocami dzieciom przebywającym w placówkach wsparcia dziennego. Wiadomo, że w każdej paczce znajdą się owoce takie jak jabłka (2 szt.), mandarynki (5 szt.), kiwi (2 szt.) i pomarańcze (2 szt.).

Oprócz owoców w paczkach nie mogłoby zabraknąć oczywiście słodyczy. Jakie słodycze znajdą dzieci w paczkach od Mikołaja? Są to m.in. dwie czekolady (mleczna z orzechami i truskawkowa), dwa wafelki, cztery batony, sezamki, ptasie mleczko, delicje, orzeszki ziemne, orzechy w czekoladzie, wiśnie w czekoladzie, paluszki, czekoladki nadziewane i nienadziewane oraz chałwa.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bardzo fajna inocjatywa i paczuszki dobrze wyposarzone. Ale czego tylko 300 nawet w domach dziecka wiecej dzieci maja