Lublin: Koronawirus w szpitalu dziecięcym. Wstrzymano przyjęcia małych pacjentów

11537468 dziecko w szpitalu 900 554
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Koronawirus w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Zakażony jest rodzic jednego z małoletnich pacjentów. Szpital wstrzymał przyjęcia pacjentów.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie informuje, że u jednego z rodziców, którego dziecko przebywa na oddziale neurologii, wykryto zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Z tego powodu szpital wstrzymał przyjęcia pacjentów do Oddziału Neurologii Dziecięcej i Oddziału Pediatrii i Nefrologii Dziecięcej.

„Ponadto wstrzymano przyjęcia planowe do wszystkich oddziałów w tym zabiegowych: I Oddziału Ortopedii Dziecięcej, II Oddziału Ortopedii Dziecięcej, Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej oraz Oddziału Otolaryngologii Dziecięcej, Foniatrii i Audiologii” – informuje Agnieszka Osińska, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Mali pacjenci z bezpośrednim zagrożeniem życia i wymagający natychmiastowej pomocy medycznej są przyjmowani do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. O terminie wznowienia przyjęć planowych szpital poinformuje na swojej stronie internetowej.

„Wdrożyliśmy wszystkie niezbędne procedury sanitarno-epidemiologiczne zapewniające pacjentom, ich rodzicom i opiekunom przebywającym z dziećmi oraz personelowi bezpieczeństwo epidemiologiczne” – wyjaśnia Osińska.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.