Lublin. Koronawirus w liceum! Od dziś szkoła wprowadza zdalne nauczanie dla uczniów

Zdjęcie ilustracyjne

Po tym jak u ucznia II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie wykryto koronawirusa, sanepid przychylił się do wniosku dyrekcji placówki o wprowadzenie do 14 września zdalnego nauczania dla części uczniów.

Uczeń klasy 3 II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie jest zakażony koronawirusem

O opinii sanepidu, skutkującej wprowadzeniem do 14 września zdalnego nauczania dla części klas trzecich w II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie, poinformowała w niedzielę w komunikacie dyrektor II LO w Lublinie Małgorzata Klimczak.

„Komunikat Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie ze względu na sytuację epidemiologiczną.

Na podstawie § 18 ust. 2a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 1166 ze zmianami), po uzyskaniu zgody Prezydenta Miasta Lublin oraz pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie zawieszam, w okresie od dnia 7 września 2020 r. do dnia 14 września 2020 r., zajęcia wszystkich uczniów klasy3g oraz zajęcia chłopców w klasach 3c i 3f. W okresie zawieszenia zajęcia wyżej wymienionych uczniów będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w przepisach rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020 r. poz. 493 ze zmianami).

Małgorzata Klimczak
Dyrektor
II Liceum Ogólnokształcącego
im. Hetmana Jana Zamoyskiego”

Czytaj także: Lublin. Koronawirus w szkole podstawowej. Nauczyciele i uczniowie na kwarantannie

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Szkoła podstawowa Pallotynów przy alei Warszawskiej również w niej potwierdzono Covida. Dwie klasy na kwaranntanie.