Lublin. Koronawirus w szkole podstawowej. Nauczyciele i uczniowie na kwarantannie

Zdjęcie ilustracyjne

W Szkole Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie uczniowie dwóch klas i nauczyciele zostali skierowani na kwarantannę. U jednego z uczniów potwierdzono zakażenie koronawirusem.

O sprawie zostaliśmy poinformowani przez rodzica jednego z uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego przy al. Warszawskiej w Lublinie. Informacje o koronawirusie w szkole podstawowej potwierdza Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie.

„W związku z dopracowywaniem ogniska rodzinnego potwierdzonego wynikiem testu laboratoryjnego w kierunku koronawirusa u jednego z uczniów tej szkoły, na kwarantannę skierowano trzech nauczycieli i ponad 40 uczniów z dwóch klas tej szkoły” – mówi Magdalena Smolińska-Kornas, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie obecnie oczekuje na oficjalny wniosek dotyczący zawieszenia nauki w dwóch klasach. Na razie nie zapadła decyzja o zamknięciu szkoły. Na stronie internetowej szkoły nie ma komunikatu ani informacji dotyczącej obecnej sytuacji. W dniu dzisiejszym nie udało nam się skontaktować z dyrekcją szkoły.

Czekamy na Wasze anonimowe informacje. Piszcie na maila [email protected]

Czytaj także: Lublin. Koronawirus w liceum! Od dziś szkoła wprowadza zdalne nauczanie dla uczniów

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A może róbmy tez co tydzień wszyscy bez wyjątku test na grypę , albo test na inteligencję ??

  2. W każdą sobotę uczniowie i nauczyciele powinni mieć testy. Obowiązkowy pomiar temperatury. Tyle w temacie.