Lublin: Kontrolerzy biletów przebiorą się za Mikołajów. Ważny bilet wynagrodzą upominkiem

mikołaje za kierownicą autobusów mpk lublin
Mikołaj za kierownicą trolejbusu MPK Lublin | fot. Rafał Nieściór

W czwartek 6 grudnia bilety w pojazdach komunikacji miejskiej kontrolować będą Mikołajowie. W czerwonych strojach spotkamy także kierowców MPK Lublin.

W tym roku, po raz pierwszy w role Mikołajów wcielą się także kontrolerzy biletów. Obowiązkowym elementem ich stroju będą czerwone czapki z białym pomponem.

Mikołajów-kontrolerów będzie można spotkać przez cały dzień, a dodatkowo w godz. 11-15 ich pomocnikami będą renifery i śnieżynki. W te świąteczne postaci przebiorą się uczniowie lubelskiego Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych.

Z okazji Mikołajek, podczas kontroli w godz. 11-15, pasażerowie z ważnym biletem, otrzymają drobne upominki i cukierki. Niestety, pasażerowie jadący na gapę nie będą mogli liczyć na ulgę, Mikołaj wystawi mandat!

Z kolei dla najmłodszych, specjalnie na tę okazję, przygotowano nową edycję książeczek edukacyjnych „Kolorowa podróż po Lublinie”.

Mikołaje za kierownicami autobusów MPK Lublin

W czwartek 6 grudnia część kierowców autobusów i trolejbusów MPK Lublin, zamiast służbowego stroju, włoży czerwone bluzy i czapki Mikołajów. Będzie można ich spotkać do wieczora na niemal wszystkich liniach obsługiwanych przez MPK. Kierowcy będą przekazywać stroje swoim popołudniowym zmiennikom.

Będzie można ich spotkać do wieczora niemal na wszystkich liniach obsługiwanych przez lubelskie MPK, m.in. na linii nr: 1, 2, 3, 4, 7, 8, 10, 14, 15, 17, 26, 30, 39, 40, 44 i 55 oraz trolejbusowych – 151, 154, 156, 157, 158, 159, 160 i 161. Mikołajów za kierownicą można się spodziewać także w nocy z 5/6 grudnia na liniach nocnych.

Mikołajkową tradycję w MPK Lublin rozpoczęło w 2012 r. dwóch kierowców jeżdżących na linii nr 10. Wówczas sami postanowili przebrać się za Mikołajów. Od tego czasu akcja odbywa się rokrocznie i co roku spotyka się z zadowoleniem pasażerów.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak na złość jutro nie spotkam kontrolera żeby coś dostać oprócz mandatu :v

  2. I co teraz oni będą płacić mandaty? Mikołaj rozdaje prezenty a nie mandaty więc pitolic takich mikołajów