Lublin: Kontrola kierowcy Taxify zakończona odholowaniem pojazdu

IMG 20181108 093435
Samochód kierowcy Taxify odholowany na parking | fot. WITD Lublin

Jedna z dzisiejszych kontroli kierowców Taxify w Lublinie przez Inspekcję Transportu Drogowego zakończyła się odholowaniem pojazdu i wezwaniem Straży Granicznej.

Czwartek był kolejnym dniem, kiedy to pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali kierowców, którzy świadczyli przewóz osób na terenie Lublina w oparciu o aplikację Taxify.

– Podczas pierwszej z kontroli okazało się, że kierowcą jest obywatel Ukrainy będący studentem jednej z lubelskich uczelni – mówi Paweł Gruszka, naczelnik wydziału inspekcji WITD.

Fakt ten miał wpływ na dalsze postępowanie kontrolne. – Na miejscu kontroli pojawili funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy będą prowadzić dalsze czynności w zakresie legalności pobytu i świadczenia pracy na terytorium Polski – tłumaczy Paweł Gruszka.

W trakcie kontroli okazało się, że młody obywatel Ukrainy nie posiada przy sobie wystarczającej ilości gotówki – 14 tys. zł -, by uiścić wymaganą prawem kaucję na poczet przewidywanej kary pieniężnej.

– Pojazd został usunięty z drogi na wyznaczony parking strzeżony. Pojazd będzie przechowywany przez 30 dni a następnie – w przypadku braku wpłaty kaucji – będzie podlegał licytacji. Środki uzyskane ze sprzedaży będą zaliczone na poczet należności skarbu państwa – wyjaśnia Paweł Gruszka.

Do kolejnej kontroli doszło na jednym z lubelskich osiedli. Tam również został zatrzymany student, ale już obywatel Polski. Kierowca świadczył usługi przewozu osób swoim audi A3.

– Kierowca nie posiadał właściwej licencji uprawniającej do wykonywania przewozów a także nie okazał orzeczenia lekarskiego i psychologicznego. W tym wypadku zagrożenie karą pieniężną wyniosło również 14 tys. złotych – mówi Gruszka.

IMG 20181108 115054
Kierowca audi zatrzymany przez pracowników ITD | fot. WITD Lublin

Przeczytaj także: Kolejne kontrole kierowców Taxify w Lublinie. Będą kary

Ps. Materiał nie jest sponsorowany przez Damel Taxi ; )

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.