Lublin: Remont wiaduktu kolejowego na ul. Diamentowej. Kierowców czekają miesiące utrudnień

Wiadukt na skrzyżowaniu ul. Diamentowej i ul. Krochmalnej | fot. UM Lublin

Od jutra na najbliższe kilka miesięcy drogowcy zmienią organizację ruchu na ul. Diamentowej w Lublinie. Ma to związek z kontynuacją prac kolejarzy przy wiadukcie kolejowym.

Od najbliższego wtorku (20 sierpnia) w rejonie wiaduktu kolejowego na ul. Diamentowej w Lublinie zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Najpierw zajęte zostaną pasy lewy i środkowy ul. Diamentowej (pod wiaduktem) na jezdni od ul. Wrotkowskiej w kierunku ul. Krochmalnej. Ruch będzie odbywał się wyłącznie prawym pasem ul. Diamentowej.

Następnie (23 – 26 sierpnia) wprowadzone zostaną zajęcia pasów prawego i środkowego pasa ruchu, a ruch będzie odbywał się wyłącznie lewym pasem. Kolejny etap, to zajęcie pasów ruch na jezdni przeciwnej, czyli tej od ul. Krochmalnej w kierunku ul. Wrotkowskiej.

Zgodnie z ustaleniami w zakresie organizacji ruchu na najbliższe miesiące, na ul. Diamentowej w rejonie wiaduktu będą występowały utrudnienia polegające na wyłączeniach pasów ruchu. Zawsze jednak dostępnych ma być po jednym pasie ruchu w każdym kierunku” – informują urzędnicy.

Jezdnie ul. Diamentowej będą nieprzejezdne dla zestawów ciężarowych, w czasie gdy wykonawca będzie miał ustawione rusztowania i szalunki ustroju nośnego modernizowanego obiektu.2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To może najwyższy czas napisać pozew zbiorowy do PKP … bo robią sobie kpiny z kierowców !

  2. a po tym całym syfie jakaś firemka typu MPWiK, LPEC lub im podobne przypomni sobie, że jeszcze może by jakieś rury pod jezdnią wymienić i kolejny rok ……