Lublin: Klub Inteligencji Katolickiej apeluje do prezydenta o zakazanie Marszu Równości

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock
PARTNER SERWISU

Lubelski Klub Inteligencji Katolickiej apeluje do prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuka o zakazanie Marszu Równości, który ma się odbyć 13 października. Tymczasem organizatorów wsparł Rzecznik Praw Obywatelskich.

W czwartek do lubelskiego ratusza wpłynął otwarty list od członków lubelskiego Klubu Inteligencji Katolickiej. Stowarzyszenie domaga się od prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuka by zakazał organizacji Marszu Równości, który ma przejść 13 października ulicami miasta.

– „Podstawą, wręcz niezbędnym warunkiem tego ładu publicznego powinna być nienaruszalna zasada, że seksualność, płciowość należy do sfery prywatnej, intymnej człowieka i nie należy jej eksponować i upubliczniać. Doświadczenie pokazuje też, że tzw. „marsze równości” przeradzają się w widowiska niezwykle wulgarne, wyuzdane, wręcz obsceniczne.” – czytamy w liście do prezydenta Lublina.

Pod listem podpisało się kilka osób, ale jego inicjatorzy przekonują, że na pewno będzie ich więcej. Na chwilę obecną pod listem podpisali się m.in.: muzykolog prof. Teresa Krasowska, polonista prof. Ryszard Zajączkowski, filozof prof. Robert T. Ptaszek, filozof prof. Mieczysław Ryba czy prawnik dr Robert Derewenda z KUL.

Czytaj także: Organizator Marszu Równości pozywa wojewodę i radnego PiS

Nadzwyczajna sesja

W piątek o godzinie 17 w sprawie Marszu Równości odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Lublin. Zawnioskowali o nią radni PiS, którzy chcą zakazu organizacji wydarzenia w Lublinie.

Rzecznik Praw Obywatelskich wspiera Marsz Równości

Organizatorzy marszu otrzymali informację, że Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar objął patronatem dwie debaty, które odbędą się na zakończenie marszu: Religia a osoby LGBT oraz Prawa mniejszości seksualnych a Konstytucja RP.

– „Proszę o przekazanie organizatorom i uczestnikom wydarzeń moich serdecznych pozdrowień.” – napisał dr A. Bodnar.

Przeczytaj też: Ksiądz z Lublina o Marszu Równości. „Tu jest Polska, nie Bruksela, tu się zboczeń nie popiera!”

Przeczytaj otwarty list od Klubu Inteligencji Katolickiej do prezydenta Krzysztofa Żuka [KLIK]Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.