Lublin: Jadłodzielnia po świętach pęka w szwach. „Pomóżcie nam uratować przed zmarnowaniem”

jadłodzielnia lublin
Pełne półki w jadłodzielni po świętach | fot. Jadłodzielnia Lublin

Właściciele Jadłodzielni apelują do potrzebujących mieszkańców o odbiór żywności, która w ostatnich dniach zapełniła wszystkie dostępne półki w jadłodzielni.

Jadłodzielnia to miejsce, w którym każdy może podzielić się jedzeniem z każdym. Samoobsługowa jadłodzielnia mieści się na targowisku przy al. Tysiąclecia. Oznaczony punkt znajdziemy idąc od strony sklepu Społem „Bazar”. Punkt Foodsharing Lublin znajduje się w kiosku nr 97.

W środku jadłodzielni znajdziemy lodówkę oraz regały z półkami, gdzie można zostawić jedzenie. Tak jak w przypadku jadłodzielni w całej Polsce i tutaj obowiązują zasady oddawania jedzenia. Jakie posiłki/produkty można oddać do jadłodzielni?

Może to być pieczywo, warzywa, owoce, nabiał, produkty suche (np. kasza, mąka, ryż), konserwy czy jedzenie w słoikach. Można też przynieść obiad, którego nagotowaliśmy za dużo. Ważne by był szczelnie spakowany i miał oznaczenie z datą przygotowania i datą zapakowania.

Do jadłodzielni możemy jeszcze oddać przetwory własne w słoikach (ogórki, papryka, grzybki) oraz produkty, które przekroczyły datę minimalnej trwałości (najlepiej spożyć przed), ale nie przekroczyły terminu przydatności spożycia (należy spożyć do).

W jadłodzielni znajduje się lodówka, do której możemy oddać nabiał, sałatki, ciasta z nadzieniem czy kanapki, które muszą mieć etykietę z opisem przechowywać od 2 do 8 st. C lub przechowywać z warunkach chłodniczych.

>> Nie wyrzucaj jedzenia! W Lublinie powstała pierwsza jadłodzielnia „Foodsharing”

>> Zostało Ci jedzenie po świętach? Nie wyrzucaj! Podziel się z bezdomnymi

mapa Jadłodzielnia
Jadłodzielnia w Lublinie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.