Lublin: Egzamin gimnazjalny bez problemów. Nauczyciele przyszli mimo trwającego strajku

egzamin gimnazjalny
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Mimo trwającego strajku nauczycieli gimnazjaliści przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Egzaminy rozpoczęły się planowo, bez zakłóceń i przy pełnych składach komisji egzaminacyjnych.

„Dzięki owocnej współpracy Urzędu Miasta Lublin z dyrektorami szkół możliwe było zorganizowanie dzisiejszych egzaminów. Serdecznie dziękuję dyrektorom i nauczycielom za niezawodność i gotowość do współpracy w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji, a rodzicom i uczniom za cierpliwość i wyrozumiałość. Wszystkim gimnazjalistom życzę powodzenia na egzaminach” – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

W poniedziałek, 8 kwietnia, odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół, zorganizowane przez Wydział Oświaty i Wychowania UM Lublin w związku z egzaminami gimnazjalnymi, podczas którego ustalono i uzupełniono składy komisji egzaminacyjnych na najbliższe dni.

Dyrektorzy podzielili personel pomiędzy szkołami w taki sposób, aby stworzyć wymagane, zgodne z prawem, składy komisji. Wydział Oświaty i Wychowania na bieżąco monitoruje sytuację. Dyrektorzy otrzymali listy osób, które mogą zostać włączone do komisji egzaminacyjnych.

„Po zebraniu informacji od dyrektorów samorządowych placówek oświatowych, w dniu dzisiejszym (10 kwietnia) wszystkie egzaminy gimnazjalne rozpoczęły się planowo, bez zakłóceń i przy pełnych składach komisji egzaminacyjnych” – informuje Urząd Miasta Lublin.

Czytaj także: Strajk nauczycieli w Lublinie. Sprawdź, które szkoły biorą udział w proteście [LISTA]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.