Lublin. Duże zainteresowanie szkoleniami redukującymi punkty karne. Cena trzykrotnie wyższa niż przed rokiem

Szkolenie redukujące punkty karne w WORD Lublin
Szkolenie redukujące punkty karne w WORD Lublin | fot. ODTJ Lublin

Od połowy września kierowcy, którzy posiadają na swoim koncie dużą ilość punktów karnych, mogą raz na pół roku odbyć kurs, który redukuje z ich konta 6 punktów. Jak się okazuje, w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie jest spore zainteresowanie takim szkoleniem.

Kursy redukujące punkty karne w Lublinie

Od 17 września 2023 r. kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy dłużej niż rok, mogą wziąć udział w odpłatnym kursie redukującym liczbę punktów karnych. W szkoleniu można wziąć udział raz na sześć miesięcy. Po jego odbyciu kierowca traci z konta 6 punktów karnych.

Z tej możliwości skorzystało wielu kierowców. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie przekazał, iż dotychczas przeprowadził 27 szkoleń, w których wzięło udział 336 osób.

„Szkolenia organizujemy, dostosowując ich ilość do potrzeb osób zainteresowanych (w jednym szkoleniu może uczestniczyć maksymalnie 15 osób). Obecnie jest to średnio dwa razy w tygodniu” – informuje Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie.

Kurs reedukacyjny składa się z części teoretycznej i praktycznej.

„Szkolenia odbywają się w naszym Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy przy ul. Grygowej. Najpierw teoria z policjantem i psychologiem, a potem praktyka z naszymi instruktorami” – czytamy na stronie ODTJ Lublin.

Po zrealizowaniu szkolenia uczestnicy otrzymują zaświadczenia, na podstawie których liczba punktów na koncie kierowcy zostaje zmniejszona o 6.

Cena wzrosła, chętnych nie brakuje

Koszt takiego szkolenia w Lublinie to 950 złotych. Przypomnijmy, że rok temu taki kurs w WORD Lublin kosztował 300 złotych.

Najbliższy termin szkolenia, na który są jeszcze wolne miejsca to:

  • 21 listopada
  • 24 listopada

Szczegóły: Ruszyły zapisy na kursy redukujące punkty karne. Chętnych nie brakuje, ale tanio nie jest [CENA, ZAPISY]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.