Lublin. Drzewa i krzewy zamiast miejsc parkingowych na Krakowskim Przedmieściu

krakowskie przedmieście lublin parking
Miejsca parkingowe zostaną zastąpione drzewami i krzewami ozdobnymi | fot. Dominik Wąsik

Jeszcze w październiku planowane jest rozpoczęcie prac na Krakowskim Przedmieściu. Zlikwidują miejsca parkowania, w miejscu których posadzą drzewa i krzewy ozdobne.

Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace polegające nad usunięciem kilkunastu miejsc parkingowych na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie, na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Ewangelickiej. Miejsca parkingowe zostaną uporządkowane i skoncentrowane głównie przed siedzibą Sądu Okręgowego.

Na tym odcinku do dyspozycji kierowców ma pozostać 14 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Obecnie ten fragment ul. Krakowskie Przedmieście obejmuje pas drogowy z 27 miejscami parkingowymi.

„Parkowanie będzie odsunięte od rejonu skrzyżowania z ul. 3 Maja i przejścia dla pieszych, z uwagi na przewężenie chodnika w obrębie tego skrzyżowania. W tym miejscu pojawią się dwie duże rabaty z drzewami, nasadzeniami niskimi oraz 3 stojaki dla rowerów” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

W rejonie Sądu Okręgowego miejsca parkingowe zostaną poprzedzielane mniejszymi rabatami, z dwoma drzewami w każdej. Pojawią się tym samym trzy obszary z dwoma stanowiskami parkingowymi oraz 6 stanowisk parkingowych na wprost schodów sądu. Na końcu, najbliżej murku z kwiatami, zamontowane będą kolejne 3 stojaki rowerowe.

Prace związane z nasadzeniem zieleni na ul. Krakowskie Przedmieście rozpoczną się na przełomie października i listopada. – „Następnie, jeśli warunki pogodowe pozwolą, możliwe będzie podjęcie prac drogowych związanych z remontem jezdni” – informuje Góźdź.

Rośliny z donic umiejscowionych przy ul. Krakowskie Przedmieście, zostaną posadzone na ul. Łęczyńskiej i Spółdzielczości Pracy (przy Decathlonie). Donice zaś trafią na ul. Niecałą (przy Urzędzie Pracy), skrzyżowanie ulic Radziwiłłowskiej i Niecałej oraz al. Piłsudskiego (przy MPWiK).

Krakowskie Przedmieście przyjazne pieszym

„Zmiana polegająca na przywróceniu wzdłuż ul. Krakowskie Przedmieście zieleni sadzonej w gruncie, jest kontynuacją działań podjętych w centrum miasta, gdzie przebudowa deptaka i Placu Litewskiego zmieniają go w przestrzenie przyjazne pieszym. To jednocześnie zapowiedź kolejnych kroków na drodze do zrównoważonych zmian w przestrzeniach komunikacyjnych miasta” – wyjaśnia Justyna Góźdź.

Krakowskie Przedmiescie wizualizacja
Wizualizacja Krakowskiego Przedmieścia po zmianach

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.