Lublin: Brutalny atak na taksówkarza

fot. policja.pl

W nocy z soboty na niedzielę brutalnie zaatakowano lubelskiego taksówkarza. Sprawcami okazali się dwaj młodzi mężczyźni, jeden z nich ma 25, drugi zaledwie 14 lat. Obaj są już w rękach policji. Środowisko taksówkarzy jest w szoku i strachu.

Do brutalnego ataku doszło około godziny 23:30 na Sławinie. Sprawcy wsiedli do taksówki w centrum i poprosili kurs na ulicę Lawendową. Trasa przebiegała spokojnie, a atak nastąpił dopiero w chwili, gdy taksówkarz dowiózł pasażerów we wskazane miejsce. Jeden z mężczyzn opuścił pojazd, drugi zaś zaatakował. Kierowca, zaskoczony atakiem, nie zdążył więc zaalarmować dyspozytora. Sprawca usiłował poderżnąć mu gardło, jednak mężczyzna zasłonił się rękoma- w ten sposób uniknął najgorszego. 33-latek doznał urazu szyi i ran obu dłoni. Kiedy udało mu się wydostać z samochodu, napastnicy ruszyli tuż za nim. Szczęściem w nieszczęściu był fakt, że krzyki mężczyzny usłyszeli przechodnie i ruszyli na pomoc. Sprawcy uciekli, zabierając z taksówki nawigację i tablet.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe i policję. Funkcjonariusze zebrali ślady z miejsca zdarzenia, zaczęli także przeczesywać okolicę w poszukiwaniu sprawców. Sprawdzono monitoring miejski oraz zapisy z kamer, które należą do osób prywatnych. Karetka przewiozła mężczyznę do szpitala –  jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Poszukiwania szybko przyniosły efekty – pierwszy ze sprawców, zaledwie 14-letni mieszkaniec Lublina został zatrzymany w domu i doprowadzony na komisariat, gdzie złożył zeznania. Co więcej – chłopak jest dobrze znany lubelskiej policji. Był notowany w wielu sprawach, odpowiadał też za kradzież i rozbój. Jeszcze bardziej szokuje fakt, że przed napadem – tego samego wieczora- zaatakował przechodnia. Pobity mężczyzna stracił portfel, wraz z zawartością.  Drugi ze sprawców ma 25 lat i jest obywatelem Ukrainy. Obaj przebywają w areszcie, a w poniedziałek zostaną im postawione prokuratorskie zarzuty.

Kierowcy taksówek są w szoku, ponieważ od dawna nie odnotowano tak brutalnego ataku. Pojawiają się głosy, że w taksówkach pasażerowie powinni być oddzieleni od kierowcy specjalną kratką, bądź szkłem pleksi, by nie zagrażać bezpieczeństwu kierującemu pojazdem. Jednak, jak do tej pory, nie spotyka się takich rozwiązań.

Aktualizacja

Czytaj więcej: 34-letnia kobieta zatrzymana w sprawie brutalnego napadu na taksówkarza. Jaką rolę pełniła?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.