Lublin: Bobry obgryzły potężne drzewo w dolinie Bystrzycy [zdjęcia]

DSC06504

Ktoś zniszczyły zdrowe drzewo w dolinie Bystrzycy, niedaleko Gali. Nie ma wątpliwości, że to robota bobrów. Drzewu grozi powalenie.

 

Bobry ścinają drzewa, bo jest to dla nich ważny budulec do tworzenia tam, a dodatkowo jest to również ich pożywienie. – Bobry jako miejsce działania wybierają raczej obrzeża miasta. Dużą grupę bobrów zarejestrowaliśmy w okolicach Zalewu Zemborzyckiego, gdzie ludzie nie mają dostępu do – zabagnionych – trudno dostępnych miejsc – informuje Paweł Duklewski, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie.

 

Pracownicy lubelskich melioracji przekonują jednak, że dzikie zwierzęta w centrum miasta nie są już niczym nadzwyczajnym. Do jednego ze zdarzeń z udziałem bobra doszło w kwietniu tego roku. Strażnicy miejscy dostali wezwanie na teren z jednego prywatnych łowisk na terenie Lublina. Do betonowego zbiornika z wodą wpadł młody osobnik. Strażnicy odłowili bobra i przenieśli go do rzeki Bystrzycy, gdzie od razu zaczął żerować.

 

Czytaj także: Lublin. Strażnicy miejscy uratowali bobra (zdjęcia)

 

Eksperci nie posiadają statystyk ile bobrów żyje na terenie miasta. W tamtym roku Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska próbowała zliczyć ich ilość na terenie całej Polski, lecz bez skutku.

 

Ślady działania bobrów w ostatnich dniach można było zauważyć w centrum Lublina. W dolinie Bystrzycy, niedaleko Gali kilka bobrów, jako cel wybrało sobie potężne drzewo. Obgryzione zostało ok. 30 % pnia. Znajduje się ono na terenie należącym do Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie.

 

Zdjęcia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.