Lubelskie zaleje fala upałów. Temperatura znacznie przekroczy 30 stopni

W ciągu najbliższych czterech dni w Polsce czeka nas fala upałów. Na Lubelszczyźnie temperatura pokaże nawet 34 stopnie. Pod koniec tygodnia, a mianowicie w niedzielę możliwe są burze które miejscami mogą być bardzo silne. Po nich przyjdzie lekkie ochłodzenie.

Dziś (środa) mamy pierwszy dzień lata kalendarzowego. Astronomiczne zaczęło się wczoraj o godzinie 0.32. Co to oznacza? Od wczoraj słońce znajduje się bezpośrednio nad Zwrotnikiem Raka, czyli najlepiej teraz oświetlona jest półkula północna. A to nam da najbliższe najdłuższe cztery, sześć dni. Później dzień będzie coraz krótszy.

W ciągu następnych dni będziemy pod wpływem wyżu znad Europy centralnej, który ściągnie do nas bardzo gorące, zwrotnikowe powietrze. Od soboty, temperatura na poziomie powyżej 30 st. C utrzyma się w całej Polsce.

Ponad 30 stopni, skwar leje się z nieba

Jaka pogoda czeka nas w tym tygodniu? Od dziś ma być ciepło. W Lublinie będzie najcieplej. Tu temperatura dziś może wynosić już 28 stopni C.

Wraz z ubiegającym tygodniem temperatura z dnia na dzień będzie wyższa. Czwartek i piątek w Lublinie będzie upalny z temperaturą nawet 31 stopni. Sobota jak i niedziela pokażą na termometrach 34 stopnie, lecz w niedziele nad naszym regionem pojawi się front burzowy. To front, który przyniesie gwałtowne zmiany pogody. Możemy się spodziewać ulew, burz, gradu, silnego wiatru.

Ochłodzenie

Po upalnym weekendzie przyjdzie ochłodzenie. Poniedziałek jeszcze słoneczny, temperatura może pokazać 30 stopni. Od wtorku bowiem nad Polskę przyjdzie ochłodzenie.

Jaka czeka nas pogoda w przyszłym tygodniu? Dokładną prognozę przedstawimy już wkrótce!

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.