Lubelski magistrat bez plastiku. Urzędnicy stawiają na lubelską kranówkę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od najbliższej sesji Rady Miasta woda w butelkach plastikowych zostanie zastąpiona wodą pochodzącą z dystrybutorów podłączonych do miejskiego wodociągu.

Urząd Miasta Lublin, prowadząc działania na rzecz ograniczenia zużycia plastikowych opakowań oraz wykorzystania zasobów wodnych, zaczyna od siebie. Od stycznia, podczas oficjalnych spotkań czy konferencji prasowych woda dla gości dostępna jest w specjalnych szklanych karafkach z logo „Lubelska kranówka”, a zamiast plastikowych kubków używane są szklanki.

Do dyspozycji interesantów oraz pracowników Urzędu jest 63 dystrybutorów bezbutlowych, które pobierają wodę z miejskiej sieci wodociągowej oraz 42 dystrybutory butlowe. Woda w takiej formie znajduje się m.in. w Biurach Obsługi Mieszkańców, Wydziale Komunikacji, Wydziale Spraw Administracyjnych oraz w Ratuszu. Do dystrybutorów dołączane są kubki papierowe.

Woda w butelkach szklanych kupowana jest tylko w wyjątkowych sytuacjach” – mówi Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Miasto zachęca mieszkańców do oszczędzania wody, wykorzystania wód deszczowych (wprowadzenie programu „Złap deszczówkę”) oraz promuje picie wody z kranu, której jakość w Lublinie jest oceniana jako jedna z najlepszych w kraju.

Lubelską wodę wyróżnia wysoka twardość, ale jednocześnie dość duże zmineralizowanie oraz bardzo dobre cechy jakościowe – doskonała przezroczystość, bezbarwność, bezzapachowość, mała utlenialność” – dodaje Monika Głazik.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.