Lublin: Będzie można dostać nawet 5000 zł za łapanie deszczówki

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Na dodatkowe pieniądze będą mogli liczyć ci, którzy zdecydują się na „łapanie deszczówki”. Mieszkańcy, którzy na swojej działce umieszczą instalację zbierającą wodę mogą liczyć na dofinansowanie – nawet do 5000 zł.

Łapanie deszczówki – możesz dostać nawet 5000 zł

W 2020 roku ratusz planuje wprowadzić pilotażowy program dotacyjny dla mieszkańców Lublina „Złap deszczówkę”. Zainteresowani mieszkańcy otrzymają dofinansowanie do budowy systemów ogrodowych służących zatrzymywaniu wody deszczowej. Wsparcie obejmie przede wszystkim budowę naziemnych i podziemnych zbiorników retencyjnych, studni chłonnych z kręgów betonowych oraz ogrodów deszczowych.

W ramach programu „Złap deszczówkę” dotacja może być udzielona na dofinansowanie kosztów zakupu i montażu urządzeń wchodzących w skład systemu deszczowego do gromadzenia i wykorzystywania wód opadowych oraz kosztów modernizacji istniejącej instalacji w celu podłączenia systemu do gromadzenia wody deszczowej.

„Złap deszczówkę” w Lublinie – dla kogo dofinansowanie?

O dotację będą mogły ubiegać się wyłącznie osoby fizyczne – właściciele, użytkownicy wieczyści lub posiadający inny tytuł prawny do nieruchomości położonych w granicach administracyjnych Lublina. Osoby niebędące właścicielami lokali mieszkalnych lub nieruchomości muszą posiadać zgodę właściciela nieruchomości” – wyjaśnia Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Zainteresowani mieszkańcy otrzymają zwrot 70 % kosztów poniesionych na realizację zadania objętego Programem „Złap deszczówkę” – maksymalnie 5 tys. zł. Wysokość przyznanej dotacji zostanie określona w umowie, zawieranej po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Dotacja wypłacana będzie po zakończeniu realizacji zadania i przyjęciu prawidłowego rozliczenia przez Urząd Miasta.

Zasady udzielania dotacji celowej „Złap deszczówkę” określi Rada Miasta Lublin w formie uchwały w lutym 2020 roku. Nabór do programu „Złap deszczówkę” zostanie ogłoszony pod koniec I kwartału po opracowaniu niezbędnej dokumentacji.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.