Lubelska policja kupuje nowe nieoznakowane radiowozy. Dwa z nich będą hybrydowe

Nowe nieoznakowane radiowozy zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie
Nowe nieoznakowane radiowozy zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie | fot. KWP Lublin

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie ogłosiła przetarg na dostawę nowych nieoznakowanych radiowozów. Wszystkie pojazdy mają być z napędem 4×4. Poznaliśmy wymagania, jakie stawiają policjanci dla nowych radiowozów.

Nowe nieoznakowane radiowozy

Przedmiotem postępowania przetargowego jest dostawa trzech nieoznakowanych radiowozów o nadwoziu typu sedan lub kombi. Wszystkie auta muszą mieć „podwyższone parametry techniczne” i być wyposażone w wideorejestratory.

Pod maską jednego z nich ma znaleźć się benzynowy silnik, mający minimum 4 cylindry, 2 l pojemności i moc nie mniejszą niż 180 kW, co przekłada się na ok. 241 KM.

Jeśli chodzi o dwa pozostałe (hybrydowe) to pod ich maską musi się znaleźć silnik benzynowy, mający minimum 4 cylindry, 1.4 l pojemności i moc nie mniejszą niż 114 kW (ok. 152 KM). Natomiast silnik elektryczny ma mieć minimum 81 kW (ok. 111 KM), a jego zasięg na pełnej baterii musi być większy niż 45 km.

Wszystkie trzy nowe nieoznakowane radiowozy muszą mieć napęd na przednią i tylną oś pojazdu (4×4), a ich . Prędkość maksymalna nie może być mniejsza niż 210 km/h (dla hybryd 195 km/h), a sprint do stu kilometrów na godzinę nie może zająć więcej niż 9 sekund. Do tego jeszcze obowiązkowa automatyczna skrzynia biegów

Pozostałe szczegóły: klimatyzacja (co najmniej dwustrefowa), tempomat, komplet dywaników, fabryczne radio wyposażone w zestaw głośnomówiący Bluetooth, czujniki parkowania lub kamera cofania, podłokietnik ze schowkiem. Pojazdy mają być polakierowane lakierami metalizowanymi lub perłowymi (kolor zostanie wybrany przez policję na etapie podpisywania umowy.)

Dostawa nowych nieoznakowanych radiowozów została podzielona na dwa terminy: do 12 listopada dwa radiowozy hybrydowe i do 10 grudnia radiowóz z silnikiem spalinowym.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.