Lubelska Akademia Futbolu dostała więcej czasu. Miliarder zapewnia, że postawi budynek szkoleniowy w 10 miesięcy

Budowa Lubelskiej Akademii Futbolu
Budowa Lubelskiej Akademii Futbolu | fot. Dominik Wąsik

Urząd Miasta Lublin zawarł aneks dotyczący realizacji drugiego etapu Lubelskiej Akademii Futbolu. Spółka należąca do miliardera Zbigniewa Jakubasa dostała więcej czasu na uzyskanie pozwolenia na budowę, z którego uzyskaniem ma obecnie problem.

Lubelska Akademia Futbolu dopiero w 2024 r.

Na początku września informowaliśmy, że Lubelska Akademia Futbolu wpadła w poślizg. Spółka należąca do Zbigniewa Jakubasa wystąpiła o zmianę terminu uzyskania decyzji pozwolenia na budowę drugiego etapu inwestycji, obejmującego budowę trzech boisk wraz z infrastrukturą, budynku treningowo-szkoleniowego z halą sportową, zapleczem socjalnym, noclegowym, rehabilitacyjnym, gastronomicznym, infrastruktury drogowej i parkingowej.

Spółka wystąpiła o zmianę terminu uzyskania decyzji pozwolenie na budowę z 15 września 2022 r. na 30 kwietnia 2023 r. oraz o zmianę terminu zakończenia realizacji tego etapu z 17 października 2023 r. na 15 czerwca 2024 r. Spółka argumentuje, że dotrzymanie terminu umówionego na połowę września jest niemożliwe ze względu na przedłużającą się procedurą uzyskania decyzji środowiskowej.

Zobacz także: Spółka miliardera chce więcej czasu na dopełnienie formalności

„Mając na uwadze, że niedotrzymanie terminu wynika z przyczyn niezależnych od spółki, a także fakt, że pierwszy etap inwestycji został zrealizowany zgodnie z umową, zawarto aneks dotyczący dalszego etapu inwestycji. Termin uzyskania pozwolenia na budowę drugiego etapu przedłużono do 30 kwietnia 2023 r., a z uwagi na to, że rozpoczęcie budowy jest możliwe dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowę, termin realizacji inwestycji określono na połowę czerwca 2024 r.” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zbigniew Jakubas informuje o postępie prac w LAF

W poniedziałek (19.09) odbyło się spotkanie, na którym przedstawiono nowego trenera pierwszego zespołu Motoru Lublin Gancalo Feio i trenera sportowego Pawła Tomczyka. W spotkaniu wziął udział również właściciel klubu Zbigniew Jakubas, który zabrał głos w sprawie obecnego etapu prac związanych z budową Lubelskiej Akademii Futbolu.

Dalsza część tekstu pod zdjęciem

Zbigniew Jakubas
Zbigniew Jakubas | fot. Dominik Wąsik

„To, co było możliwe, jest zrobione, a na drugi etap nie mamy pozwolenia na budowę. Nie ma operatu środowiskowego potwierdzonego przez RDOŚ, ponieważ nie ma administracyjnych zgód. Byłem dzisiaj u pana marszałka. Wszyscy chcą nam pomóc” – powiedział Zbigniew Jakubas.

„Ta machina biurokratyczna (RDOŚ – przyp. red.) tak miele te dokumenty, że po pół roku RDOŚ zadał nam 32 pytania, jak by nie mógł tego zrobić po tygodniu czy dwóch. Po kolejnych trzech miesiącach zadał nam kolejne 8. Nie mamy na to wpływu, krótko mówiąc” – skomentował.

„Czekamy na procedury formalno-prawne, żeby wystartować z budynkiem akademii. Chciałbym go zrobić w ciągu 9-10 miesięcy oddać do użytku” – dodał.

Prezes Jakubas poinformował także o problemach, z którymi LAF musi obecnie się zmagać.

„Dwa boiska z naturalną trawą są podgrzewane, prawdopodobnie za dwa tygodnia będzie można wejść na trening, ale oświetlenia nie mogłem zainstalować, chociaż leży na miejscu na budowie, ponieważ droga pożarowa między nimi idzie tymczasowa, a drogi tej ostatecznej nie możemy zrobić, bo to jest w drugim etapie budowy. Dźwigi są, sprzęt leży, wydane ponad 2,7 mln zł na oświetlenie. No cholera mnie bierze. Mam nadzieję, że miesiąc, dwa, przejdziemy przez to” – przekazał Jakubas.

Dowiedzieliśmy się też, że balon z nagrzewnicami już leżu na placu budowy, gotowy do montażu. Na sztucznym boisku balon ma być zamontowany do 15 października. Natomiast boisko z naturalną trawą powinno być gotowe do pierwszych treningów na początku października.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.