Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zawieszone od wtorku. Testy po powrocie do kraju

wizz air
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wizz Air

W Wielkiej Brytanii wykryto nową mutację koronawirusa, która rozprzestrzenia się szybciej niż ta znana do tej pory. Od wtorku loty z Wielkiej Brytanii do Polski będą zawieszone.

Nowy szczep koronawirusa

Wirusy mutują cały czas, w tym nowy koronawirus, który spowodował globalną pandemię. Nowy wariant koronawirusa pojawił się u pacjenta w Wielkiej Brytanii. Wariant można znaleźć w całej Wielkiej Brytanii, z wyjątkiem Irlandii Północnej, ale jest on silnie skoncentrowany w Londynie, południowo-wschodniej i wschodniej Anglii.

Jednak nowy wariant koronawirusa budzi szczególne zaniepokojenie, prowadząc do awaryjnego zamknięcia Wielkiej Brytanii i powodując, że kraje, w tym Kanada, Francja, Niemcy i Polska, wstrzymują loty i zawieszają połączenia kolejowe.

„Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa” – poinformował w niedzielę rzecznik rządu Piotr Müller.

„Wydałem dyspozycje Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu, aby od poniedziałku wykonywać testy każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii. Proszę kontaktować się z lokalnym sanepidem” – mówi minister zdrowia Adam Niedzielski.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Bezpłatne testy na koronawirusa dla osób wracających z Wielkiej Brytanii

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A co jak nikomu nie będzie się chciało zgłaszać do sanepidu? chory kraj.