Lód na ulicach i chodnikach w Lublinie. Trolejbus wpadł w poślizg i skasował słupek przeszkodowy

Trolejbus wjechał w słupek przeszkodowy na ul. Droga Męczenników Majdanka
Trolejbus wjechał w słupek przeszkodowy na ul. Droga Męczenników Majdanka | fot. czytelniczka Monika

Na chodnikach jest bardzo ślisko, a brak ostrożności może skończyć się upadkiem. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy, bo na niektórych ulicach jest tzw. szklanka.

Tak ślisko, że można połamać nogi

Na chodnikach i drogach w Lublinie panują bardzo trudne warunki. Aura serwuje mieszkańcom prawdziwe wyzwanie. Część chodników jest tak śliska, że można połamać nogi. Przypomnijmy, że IMGW wydało dla Lublina ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem dróg i chodników. O tym pisaliśmy tu: W dzień deszcz, a w nocy temperatura w dół. Na wielu drogach może zrobić się ślisko!

Od godzin wczesno-porannych otrzymujemy od naszych czytelników informacje o bardzo trudnych warunkach na wielu chodnikach i drogach, doszło już do kilku kolizji. Przed godz. 7:00 na ul. Droga Męczenników Majdanka trolejbus przegubowy wpadł w poślizg i wjechał w słupek przeszkodowy znajdujący się na wyspie przejścia dla pieszych.

Aktualizacja: Kolizje z udziałem autobusów i trolejbusów, dachowanie smarta. Trudne warunku na ulicach Lublina [ZDJĘCIA]

NAGRANIE

Bardzo ślisko też jest na wielu chodnikach. Dla przykładu nagranie przedstawiające, że na chodniku można dosłownie się ślizgać.

Duże opóźnienia autobusów i trolejbusów

„Z uwagi na lokalne oblodzeni, szczególnie na wzniesieniach, występują utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej – autobusy i trolejbusy kursują z opóźnieniem. Prosimy o korzystanie z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz aplikacji, które pokazują rzeczywiste położenie danego pojazdu” – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.