W dzień deszcz, a w nocy temperatura w dół. Na wielu drogach może zrobić się ślisko! Jest ostrzeżenie IMGW

Samochód niemogący ruszyć na śliskiej jezdni
Samochód niemogący ruszyć na śliskiej jezdni | fot. nadesłane

Uwaga, będzie ślisko! W nocy z czwartku na piątek synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują oblodzenie dróg i chodników.

Ostrzeżenie przed oblodzeniem – 1/2 lutego 2024

W dzień w czwartek (1.02) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie mokrego śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, zwłaszcza na północy regionu, południowo-zachodni oraz zachodni, może powodować lokalne zawieje śnieżne.

W nocy z czwartku na piątek (1/2.02) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Drogi i chodniki śliskie! Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, nad ranem słabnący, zachodni oraz północno-zachodni, może powodować lokalne zawieje śnieżne.

Ostrzeżenie IMGW o oblodzeniu w nocy z 1 na 2 lutego 2024
Ostrzeżenie IMGW o oblodzeniu w nocy z 1 na 2 lutego 2024 | źródło: meteo.imgw.pl

Ostrzeżenie o oblodzeniu pierwszego stopnia przygotował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dotyczy wszystkich powiatów województwa lubelskiego od północy w czwartek 1 lutego do godz. 8:30 w piątek 2 lutego.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C” – ostrzega IMGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.