Kolizje z udziałem autobusów i trolejbusów, dachowanie smarta. Trudne warunku na ulicach Lublina

Dachowanie smarta na ul. Dywizjonu 303
Dachowanie smarta na ul. Dywizjonu 303 | fot. czytelniczka Dorota

Dostajemy kolejne sygnały o zdarzeniach drogowych, jakie mają miejsce na ulicach Lublina przez śliskie jezdnie. MPK odnotowało łącznie 3 kolizje z udziałem pojazdów komunikacji miejskiej. Z kolei do niebezpiecznego zdarzenia doszło na u. Dywizjonu 303, gdzie dachował smart.

Kolizje z udziałem pojazdów komunikacji miejskiej

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie poinformowało nas, że od wczesnych godzina porannych doszło to trzech zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów komunikacji miejskiej. Około godz. 4:30 na Drodze Męczenników Majdanka na przystanku przy ul. Lotniczej zderzyły się dwa trolejbusy nr 153 i 156.

Do drugiego zdarzenia doszło na tej samej ulicy, ale już za skrzyżowaniem z ul. Startową w kierunku ul. Fabrycznej. Tam przed godz. 7:00 trolejbus uderzył w słupek przeszkodowy przy przejściu dla pieszych. Trzecie kolizja miała miejsce około godz. 7:30 na ul. Łęczyńskiej. Autobus linii nr 45 najechał na tył trolejbusu linii nr 155.

„Nikomu nic się nie stało, ale są uszkodzenia pojazdów” – informuje Weronika Opasiak, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie.

Zobacz także: Lód na ulicach i chodnikach w Lublinie. Trolejbus wpadł w poślizg i skasował słupek przeszkodowy [NAGRANIE]

Opóźnienia autobusów i trolejbusów

„Z uwagi na lokalne oblodzeni, szczególnie na wzniesieniach, występują utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej – autobusy i trolejbusy kursują z opóźnieniem. Prosimy o korzystanie z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz aplikacji, które pokazują rzeczywiste położenie danego pojazdu” – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

Największe utrudnienia drogowe dla pojazdów komunikacji miejskiej występowały na ul. Droga Męczenników Majdanka za skrzyżowaniem z ul. Lotniczą w kierunku ul. Fabrycznej. Przez pewien czas pojazdu w ogóle nie zjeżdżały ze wzniesienia, oczekując na przyjazd służb drogowych, które posypią ten fragment piaskiem i solą. Po godz. 8:00 ruch na tym odcinku został wznowiony.

Autobusy i trolejbusy oczekujące na przystanku przy ul. Lotniczej
Autobusy i trolejbusy oczekujące na przystanku przy ul. Lotniczej | fot. czytelniczka Iwona

Pasażerowie chcący poznać dokładną lokalizację autobusu/trolejbusu mogą skorzystać z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej dostępnej pod adresem: https://sip.ztm.lublin.eu/.

Dachowanie

Przed godz. 8:00 na ul. Dywizjonu 303 doszło do dachowania samochodu marki Smart. Nie są znane na ten moment dokładne okoliczności tego zdarzenia. Wiadomo, że pojazd leży na boku na pasie zieleni oddzielającym jezdnie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.