Lockdown w całej Polsce. Policja zapowiada wzmożone kontrole

policjanci w maseczkach
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Lockdown w Polsce. Od soboty zamknięte w całym kraju są m.in. hotele, część sklepów w galeriach handlowych, kina, baseny, sauny i solaria. Policja zapowiada wzmożone kontrole.

Lockdown w całej Polsce – jakie obostrzenia

W piątek w Dzienniku Ustaw opublikowano Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Z rozporządzenia wynika, że od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywały takie same obostrzenia związane z epidemią koronawirusa.

Swoją działalność muszą zawiesić hotele. Noclegi świadczone w ramach podróży służbowych też będą dopuszczone. W ograniczonym zakresie będą musiały działać galerie handlowe.

Z rozporządzenia wynika, że zamknięte będą teatry, muzea i galerie sztuki. Zamknięte będą również kina. Zakazane będą też projekcje w domach i ośrodkach kultury.

Od soboty nieczynne są również baseny, sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, stoki narciarskie, kluby fitness i siłownie. Z kolei obiekty sportowe mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności.

Do 9 kwietnia dzieci z klas 1-3 ponownie będą uczyć się zdalnie. WIĘCEJ: Dzieci z klas 1-3 wracają do nauki zdalnej. Co z przedszkolami?

„Będziemy stanowczo egzekwować wprowadzone obostrzenia”

Rzecznik Komendy Głównej Policji w rozmowie z PAP opowiedział o planowanych działaniach policji. „Z uwagi na poważną sytuację związaną z ciężkimi zachorowaniami na COVID-19 i duże obciążenie służby zdrowia, aby maksymalnie ograniczyć transmisję wirusa policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia” – podkreślił insp. Mariusz Ciarka.

„Wiąże się to ze wzmożonymi kontrolami, prowadzonymi przez policjantów i wspólnie z pracownikami inspekcji sanitarnej, a osoby nie stosujące się do ograniczeń, dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi” – wyjaśnił insp. Ciarka.

Źrodło: PAP

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.