Lista inwestycji drogowych prowadzonych przez Lublin. Kierowcom nie jest wesoło

Lista inwestycji drogowych prowadzonych przez Lublin. Kierowcom nie jest wesoło - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Stojący w gigantycznych korkach kierowcy, policjanci sterujący ruchem. Tak przez najbliższe miesiące będą wyglądały ulice Lublina.

Tak rozkopanych ulic w naszym mieście nie było przez ostatnie kilka lat. Remonty infrastruktury drogowej powoduje, że jazda po Lublinie jest bardzo utrudniona. W godzinach szczytu miasto stoi w miejscu.

Obecnie prace są prowadzone na skrzyżowaniu Solidarności-Ducha-Sikorskiego, al. Kompozytorów Polskich, Narutowicza tylko dla komunikacji, ponieważ trwa budowa ul. Muzycznej. Są to kluczowe ulice w prawidłowym funkcjonowaniu miasta.

Infrastruktura drogowa w budowie

Budowa ul. Muzycznej

Budowa ul. Muzycznej obejmuje odcinek od ul. Stadionowej do skrzyżowania ul. Narutowicza/Nadbystrzyckiej/Głębokiej wraz z mostem na rzece Bystrzycy. Wykonane zostaną obustronne dwukierunkowe drogi rowerowe jako przedłużenie istniejących dróg na ul. Stadionowej wraz z dwoma łącznicami do trasy rowerowej wzdłuż Bystrzycy o łącznej długości ponad 1,5 km.

Przebudowa skrzyżowania Solidarności-Ducha-Sikorskiego

W ramach przebudowy skrzyżowania Solidarności-Ducha-Sikorskiego wykonane zostaną dwukierunkowe drogi rowerowe wokół ronda, które powstanie w miejscu istniejącego skrzyżowania, łącznik po południowej stronie al. Solidarności do skrzyżowania z ul. Puławską, fragment drogi rowerowej po północnej stronie ul Puławskiej w kierunku ul. Kosmowskiej, oraz droga rowerowa po zachodniej stronie ul. gen. Ducha do istniejącej drogi rowerowej przy skrzyżowaniu ul. Poligonowej i Willowej. Dodatkowo na przedłużeniu ul. Kosmowskiej powstanie kładka dla pieszych nad al. Solidarności, która dzięki wykonaniu pochylni będzie również dostępna dla rowerzystów i umożliwi przejazd z ul. Kosmowskiej do ul. Puławskiej i z powrotem. Planowany termin zakończenia robót to jesień 2017.

Przebudowa al. Kompozytorów Polskich

Przebudowa al. Kompozytorów Polskich obejmuje odcinek obu jezdni pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Północną i al. Smorawińskiego wraz z wiaduktami. Wykonane zostaną obustronne dwukierunkowe drogi rowerowe o szerokości ok. 2,0 m wraz z przejazdami rowerowymi przez al. Kompozytorów Polskich, ul. Północną oraz wokół ronda im. 27 Wołyńskiej Dywizji AK (al. Smorawińskiego) o łącznej długości ok. 2,0 km. Planowany termin zakończenia robót to 15.10.2016.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.