Lipiec rekordowym miesiącem na lotnisku w Świdniku. Ponad 43 tysiące podróżujących

Terminal Portu Lotniczego Lublin w Świdniku
Terminal Portu Lotniczego Lublin w Świdniku | fot. pixabay

To był najlepszy miesiąc na lubelskim lotnisku od lipca 2017 roku. Od początku roku Port Lotniczy Lublin odprawił ponad 163 tysiące osób. Które kierunki cieszyły się największą popularnością?

Rekordowy lipiec na lotnisku w Świdniku

Z usług Portu Lotniczego Lublin w lipcu skorzystało 43 569 osób podczas 459 wykonanych operacji lotniczych. Jest to najwyższy wynik od lipca 2017 roku. Wpływ na tak wysoki wynik bez wątpienia ma atrakcyjna oferta połączeń wakacyjnych.

„Lipiec bieżącego roku był najlepszym miesiącem od trzech lat. Kolejny miesiąc sezonu wakacyjnego pokazuje, że mieszkańcy naszego regionu wybierają najbliższe im lotnisko jako miejsce wylotu” – mówi Piotr Janowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.

Które kierunki cieszyły się najbardziej?

„Wszystkie kierunki mają zadowalające obłożenie. Zarówno regularne, jak i wakacyjne” – przyznaje rzecznik lotniska.

Z Lublina możemy polecieć do m.in. Eindhoven (Holandia), Warszawa, Dublin (Irlandia), Oslo (Norwegia), Londyn (Wielka Brytania), Doncaster (Wielka Brytania), Split (Chorwacja), Gdańsk, Burgas (Bułgaria), Antalya (Turcja).

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.