Linie wymalowane, znaki pionowe stoją. Od jutra włączą wszystkie parkomaty w podstrefie D

parkomat lublin numer rejestracyjny legalność
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od wtorku (8.06) na terenie nowej podstrefy D zostaną uruchomione wszystkie parkomaty, a parkujący tam kierowcy będą zobowiązani do zakupu biletu.

Z tygodniowym opóźnieniem

Przypomnijmy, że zgodnie z umową nowa podstrefa D w Strefie Płatnego Parkowania została uruchomiona 1 czerwca – teoretycznie. W praktyce miejska spółka MPK Lublin, której zlecono przygotowanie podstrefy, nie wywiązała się z umowy i nie ukończyła prac na czas. O tym informowaliśmy w tym materiale: Nowa podstrefa płatnego parkowania miała ruszyć 1 czerwca. MPK Lublin nie zdążyło

Po tygodniu opóźnienia MPK Lublin poinformowało, że udało się ukończyć prace przy oznakowaniu poziomym i pionowym w podstrefie D, co oznacza, że wyznaczono już wszystkie miejsca parkingowe.

„Z dniem 8 czerwca włączone zostaną wszystkie parkomaty, a Biuro SPP przy ul. Lubartowskiej 72A oraz Zarząd Dróg i Mostów, ponownie będą prowadzić sprzedaż abonamentów” – informuje Weronika Opasiak, rzeczniczka prasowa MPK Lublin.

Co z osobami, które wykupiły abonament w podstrefie D, lecz nie mogły z niego korzystać przez nieukończone prace przez MPK Lublin? – „Osoby, które wcześniej wykupiły abonamenty, będą miały wydłużony czas jego obowiązywania o liczbę dni, kiedy podstrefa nie działała w pełni” – zapewnia Opasiak.

Wszystkie te osoby powinny w tym celu kontaktować się z Zarządem Dróg i Mostów w Lublinie, pod numerami tel.: 81 466 57 66, 81 466 57 32 lub drogą elektroniczną: [email protected]).

W ramach podstrefy D wyznaczono 436 miejsc parkingowych, a na jej obszarze pracuje 5 kontrolerów. Podstrefa D obejmuje obszar Al. Zygmuntowskich i al. Piłsudskiego (od mostu na Bystrzycy do Al. Zygmuntowskich) oraz ulice: Ruską, Nadstawną, Targową, Nowy Plac Targowy, Biernackiego, Probostwo, Sierocą, Jaczewskiego, Lubartowską, Szkolną, Czwartek i Obywatelską. Na terenie podstrefy D kierowcy mają do dyspozycji 25 parkomatów.

Stawki opłat jednorazowych oraz abonamentowych i zryczałtowanych za postój samochodów w podstrefie D są takie same jak w obowiązującej aktualnie podstrefie C. Za pierwszą godzinę parkowania opłata wynosi 2,00 zł, za drugą godzinę 2,40 zł, za trzecią 2,80 zł i za każdą kolejną ponownie 2,00 zł.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.