„Kto się boi Virginii Woolf?” – Teatr Polonia w sali operowej CSK

Kto się boi Virginii Woolf
Fot. Materiał organizatora

Przygotujcie się na emocjonujący wieczór pełen sekretów i tajemnic! „Kto się boi Virginii Woolf?” to historia, która od dziesięcioleci porusza do głębi kolejne pokolenia widzów. Zobacz najnowszą adaptację z Ewą Kasprzyk w roli głównej.

„Kto się boi Virginii Woolf?”

To sztuka amerykańskiego dramaturga, Edwarda Albee’go. Została napisana w 1962 roku i od razu trafiła na Broadway. W Polsce wystawiono ją po raz pierwszy w 1965 roku. Od tego czasu sztukę inscenizowano w polskich teatrach ponad 20 razy.

Jedną z najnowszych realizacji dramatu jest spektakl w reżyserii Jacka Poniedziałka. W rolach głównych Ewa Kasprzyk i Krzysztof Dracz. Tekst doczekał się również adaptacji filmowej w latach 60., gdzie główne role zagrała Elizabeth Taylor i Richard Burton.

Najnowsza adaptacja Jacka Poniedzielskiego

Późną porą na kampusie niewielkiej uczelni spotykają się dwa małżeństwa. Martha i George – małżeństwo z długim stażem – mimo późnej pory przyjmuje gości. Odwiedza ich młode małżeństwo – Nick i Honey. Młodzi niespodziewanie zostają wciągnięci w kłótnię pomiędzy gospodarzami. Podczas mocno zakrapianej nocy dojdzie do ujawnienia głęboko skrywanych sekretów, które zburzą pozory ich życia.

Bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

Obsada:

  • Ewa Kasprzyk
  • Krzysztof Dracz
  • Agnieszka Więdłocha / Agnieszka Żulewska / Justyna Ducka
  • Antoni Pawlicki / Piotr Stramowski

Reżyseria: Jacek Poniedziałek
Przekład: Jacek Poniedziałek
Scenografia i kostiumy: Michał Korchowiec
Światło: Katarzyna Łuszczyk
Wideo i opracowanie muzyczne: Michał Dobrucki
Układ walk: Wiesław Chmieliński
Asystent scenografa: Małgorzata Domańska
Producent wykonawczy: Maja Górecka / Magdalena Kłosińska
Czas trwania: 140 minut, 1 przerwa

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.