Krótszy rok szkolny, dłuższe wakacje. Kiedy zakończenie roku szkolnego?

shell 1031290 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W tym roku uczniowie z całej Polski zakończą swoją edukację wcześniej. Premier zapowiedział zakończenie roku szkolnego przed długim weekendem czerwcowym.

Wakacje zaczną się wcześniej

Mateusz Morawiecki w sobotę 18 maja pojawił się m.in. w Zawierciu, gdzie mówił o rządowym rozporządzeniu, zgodnie z którym rok szkolny 2018/2019 zakończy się wcześniej, niż zazwyczaj.

Oczekiwali tego rodzice, nauczyciele i uczniowie. Dlatego podjęliśmy decyzję, że zakończenie roku szkolnego odbędzie się przed długim weekendem, czyli we środę 19 czerwca (zamiast 21 czerwca – przyp. red.). Po co utrudniać, jak można ułatwić. No i wakacje będą dłuższe” – mówił premier Mateusz Morawiecki w Zawierciu na Śląsku.

Boże Ciało dniem wolnym

Zmiana jest podyktowana ze względów praktycznych. Koniec roku szkolnego jest w piątek 21 czerwca, po przypadającym w tym roku 20 czerwca święcie Bożego Ciała, które jest dniem wolnym.

Zrobimy zmianę w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego i zmienimy zakończenie roku szkolnego z piątku na środę. Chcemy postąpić jak najbardziej praktycznie” – dodał Morawiecki.

Morawiecki stwierdził, że często otrzymywał zapytania w tej sprawie. – „Często dostaję listy, dostawałem listy, telefony, SMS-y od znajomych, ludzi którzy mówili że w tym roku szkolnym dość nieszczęśliwie koniec roku wypada na piątek po Bożym Ciele, 21 czerwca. A po Bożym Ciele to znaczy że czwartek, piątek, sobota, niedziele mogłyby być wolne” – mówił.

Czytaj także: Nauczyciele zawieszają strajk. Chcą zapewnić uczniom warunki do ukończenia roku

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.