Kradzież w sklepie. Podczas ucieczki zgubił but, telefon i krem. Uszkodził też szybę w drzwiach

butelka whisky alkohol
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali sprawców kradzieży alkoholu w jednym z marketów na terenie miasta. Jeden z nich podczas ucieczki zgubił swoje „fanty” i uszkodził szybę w drzwiach.

W połowie kwietnia bialscy policjanci powiadomieni zostali o kradzieży alkoholu oraz uszkodzeniu mienia do jakiego doszło w jednym z marketów na terenie Białej Podlaskiej. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nieznani sprawcy skradli kilka butelek markowego alkoholu.

Jeden z mężczyzn uciekając uderzył ciałem w drzwi wejściowe. W wyniku tego zdarzenia zniszczona została szyba. Wartość uszkodzonego mienia, po wycenie, oszacowana została na kwotę 900 zł.

Funkcjonariusze ustalili, że jeden ze sprawców wybiegł zabierając ze sobą skradziony alkohol, natomiast drugi został zatrzymany przez pracownicę sklepu. Mężczyzna zdołał się wyswobodzić tracąc przy tym jednak swój łup oraz gubiąc jeden but, telefon komórkowy i krem.

Sprawą zajęli się policjanci. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o udział w sprawie. Okazali się nimi 20-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej oraz jego 25-letni znajomy z gm. Biała Podlaska. To właśnie starszy z mężczyzn podejrzewany był o uszkodzenie mienia.

Gdy odbierał z komendy należące do niego przedmioty przyznał, że odzyskane obuwie nie będzie mu już potrzebne. Po zdarzeniu drugiego buta wyrzucił do rzeki, by nie wzbudzać podejrzeń przechodniów. Mężczyzna nie był w stanie powiedzieć czemu uderzył w drzwi wybijając szybę. Stwierdził, że był zły, że pracownicy sklepu próbowali go zatrzymać” – mówi Barbara Salczyńska – Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni odpowiedzą również za kradzież wartego blisko 200 zł alkoholu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.