Kosy założyły gniazdo na balkonie czytelnika

Jeden z naszych czytelników, na święta wielkanocne otrzymał najprawdziwsze pisanki. Na swoim balkonie znalazł ptasie jaja. Kosy – bo to o nich mowa – założyły gniazdo, na balkonie Pana Kamila.

 

W okolicach świąt wielkanocnych, jeden z czytelników poinformował nas o tym, że na jego balkonie gniazdo, uwiły sobie ptaki. Jak się później okazało – były to kosy, które zaraz potem złożyły tam jaja.

 

W balkonowych doniczkach, oprócz roślin, wyrosły również małe ptaki. Zdjęcia złożonych wówczas jajeczek, publikowaliśmy na naszym facebookowym profilu.

 

 

Co jednak skłoniło ptasią rodzinę, aby założyć gniazdo w tak niecodziennym miejscu? – Kosy to gatunek, który w miastach czuje się bardzo dobrze, a jego miejskie populacje są coraz liczniejsze. Wynika to z faktu, że w mieście są mniej narażone na presję drapieżników, oraz łatwiej im znaleźć pokarm – mówi Mirosław Rzępała z Towarzystwa Przyrodniczego „Bocian”.

 

 

,,Na przykład, w Siedlcach ostatnimi laty gatunek stał się ptakiem licznym w całym mieście. Wszędzie tam gdzie jest trochę zieleni, czyli głównie drzew i krzewów iglastych, można go spotkać”. Więc istnieje prawdopodobieństwo, że być może i w Lublinie ptaków tych przybędzie.

 

 

Ponadto, jak udało nam się dowiedzieć „miejskie” kosy są na ogół osiadłe i mogą wyprowadzać nawet do trzech lęgów w sezonie. Bardzo prawdopodobne jest więc, że Pan Kamil – właściciel wybranego przez ptaki balkonu, będzie cieszył się ich śpiewem jeszcze przez długi czas.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.