Koronawirus w Polsce: Liczba osób zakażonych SARS-CoV-2 przekroczyła 400

L9A6693
Polowa izba przyjęć w czasie ćwiczeń przed Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim Jana Bożego w Lublinie | fot. Katarzyna Link/LUW

Koronawirus w Polsce. Nowe informacje i aktualne dane z 20 marca. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 411 osób – informuje Ministerstwo Zdrowia.

„Mamy 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego” – informuje resort zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia, że przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus, dlatego też nie została uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusemem to 411/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.