Nie żyje 27-latka zakażona koronawirusem. „Przyczyną śmierci sepsa”

niemowle dziecko
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W piątek resort zdrowia poinformował o szóstej ofierze SARS-CoV-2 w Polsce. Jak się okazuje, bezpośrednią przyczyną śmierci nie był COVID-19, a sepsa.

W piątek 20 marca Ministerstwo Zdrowia przekazało do informacji publicznej, że nie żyje szósta osoba zakażona koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim. Chora przebywała w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie).

Zakażona koronawirusem 27-latka kilka dni temu urodziła dziecko w szpitalu w Nisku. Po wykryciu u niej koronawirusa przewieziono ją do szpitala w Łańcucie, gdzie lekarze walczyli o jej powrót do zdrowia. Kobieta nie cierpiała na żadne choroby przewlekłe, jednak po porodzie rozwinęła się u niej sepsa.

Ministerstwo Zdrowia zaprzecza doniesieniom, jakoby bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety był koronawirus. „To sepsa była bezpośrednią przyczyną śmierci 27-latki zakażonej koronawirusem” – tłumaczy rzecznik resortu zdrowia.

„27-letnia pacjentka przeniesiona ze szpitala w Nisku w 7 dobie po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc. Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą” – czytamy w oświadczeniu szpitala w Łańcucie.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 378/6 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dziwne… Zmarła niby z sepsy a jej natka ma koronawirusa… Akurat uwierze ze obie mialy innego wirusa..