Koronawirus. Uczniowie i studenci przejdą na zdalne nauczanie? Decyzja w sobotę

laptop zdalne nauczanie w domu koronawirus
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w szkołach ma powrócić zdalne nauczanie. Premier w czwartek zasugerował, że w szkołach w najbliższych dniach pojawią się nowe ograniczenia.

AKTUALIZACJA: Co dalej ze szkołami i uczelniami? Wróci zdalne nauczanie? Jest decyzja premiera

Informację o ponownym przejściu uczniów na zdalny tryb nauczania podało radio RMF FM. Z przekazanych informacji wynika, że w pierwszej kolejności na naukę w trybie online mają zostać wysłani studenci. Następnie nauka zdalna ma zostać wprowadzona w szkołach średnich. Uczniowie szkół podstawowych mają mieć zajęcia jak najdłużej stacjonarnie. W sobotę rządowy zespół zarządzania kryzysowego ma podjąć ostateczną decyzję i ją ogłosić.

Przypomnijmy, że podczas czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w sobotę 10 października, kiedy cała Polska znajdzie się w strefie żółtej, zostanie ogłoszona decyzja w sprawie funkcjonowania szkół i uczelni w najbliższych tygodniach.

„Dzisiaj 98,5% szkół pracuje w normalnym trybie. Dzieci i młodzież przechodzą koronawirusa bezobjawowo albo w sposób łagodny. Na dzień dzisiejszy mechanizm wdrożony w sierpniu sprawdza się nieźle, ale pandemia rzeczywiście się rozszerza, dlatego być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć” – powiedział premier.

CZYTAJ TAKŻE: Obowiązkowe maseczki. Od soboty cała Polska w żółtej strefie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.