Co dalej ze szkołami i uczelniami? Wróci zdalne nauczanie? Jest decyzja premiera

nauczanie zdalne uczeń
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Premier Mateusz Morawiecki na sobotniej konferencji prasowej odniósł się do tematu edukacji w szkołach i na uczelniach. Czy uczniowie i studenci wrócą do nauki zdalnej?

Szef rządu w czwartek zapowiedział, że rząd w sobotę ogłosi decyzję w sprawie funkcjonowania szkół w najbliższych tygodniach. Czy uczniowie i studenci wrócą do zdalnego nauczania, które było realizowane przed wakacjami?

„Na dzisiaj nie widzimy takiej konieczności, żeby wprowadzić obowiązek nauki zdalnej w szkołach i na uczelniach” – powiedział premier Morawiecki. Przypomniał, że „mechanizm wdrożony w sierpniu sprawdza się nieźle”. Zaznaczał, że ponad 98 proc. szkół funkcjonuje normalnie, a nauczanie zdalne lub hybrydowe wprowadzono w niewielkiej liczbie szkół.

Resort edukacji podkreśla, że szkoły nie są głównym źródłem zakażeń. W piątek nauka w trybie stacjonarnym odbywała się w ponad 98 proc. wszystkich placówek. W trybie mieszanym pracowało 811 placówek oświatowych, a 208 w trybie zdalnym. Pozostałe, czyli 47,4 tys., działały normalnie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.