Koronawirus u trzech pracowników COZL w Lublinie. Personel i pacjenci w kwarantannie

DSC03683
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Trzech pracowników Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie zakażonych koronawirusem. Personel i pacjenci poddani badaniom i kwarantannie.

Trzech osób z personelu Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli jest zakażonych koronawirusem. Pacjenci oraz personel szpitala zostali poddani kwarantannie oraz nadzorowi epidemiologicznemu. O całej sytuacji powiadomiony został lubelski sanepid.

„Na dziś 44 pracowników Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej przeszło badania i wszystkie te osoby przebywają w kwarantannie. Co do pacjentów COZL to badaniom poddano 91 osób z czego 34 pacjentów objęto kwarantanną” – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie jest jedynym pełnoprofilowym, wysokospecjalistycznym centrum onkologicznym w województwie lubelskim. Świadczenia realizowane przez szpital obejmują m.in. onkologię kliniczną i ogólną, hematoonkologię, chirurgię onkologiczną oraz radioterapię.

W ramach szpitala funkcjonuje trzynaście oddziałów, w tym chirurgiczny ogólny, chirurgii onkologicznej, hematologiczny oraz dwa oddziały radioterapii. Centrum dysponuje 284 miejscami dla pacjentów hospitalizowanych całodobowo i 19 miejscami w ramach pobytu dziennego.

COZL jest kolejnym szpitalem w Lublinie, w którym w ostatnim czasie badania na koronawirusa dały wynik dodatni. W ubiegłym tygodniu zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u dwóch pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Tego samego dnia koronawirusa wykryto u pacjentki na oddziale reumatologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To jest ogromny budynek, byłem tam kilka dni temu na krew więc może więcej szczegółów…
    Czy to pan portier przy wejściu czy może pracownik techniczny, który nie wychodzi przez cały dzień z kotłowni..?